Ülkü Ocakları 2023 Gençlik ve Eğitim Akademisi Başlıyor

Bu program, Ülkü Ocakları mensuplarının içinde bulunduğumuz dönemi ve sosyo-politik hadiseleri daha yakından kavraması; stratejik düşünme yöntemlerini öğrenmesi ve milliyetçi bir perspektifle çıkarımlarda bulunabilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Aşağıda belirtilen dersler, haftalık olarak alanında uzman isimler tarafından sunulacaktır.
8 Hafta boyunca sürmesi planlanan programda, her dersin bitiminden sonra dersi sunan hocalar tarafından yazılı sınav düzenlenecektir. Bu notlar derslerin tamamlanmasının ardından Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hesaplanarak, dereceye girenler belirlenecektir. Dereceye giren öğrencilere Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ödülleri takdim edilecektir. Programa lisans eğitimini sürdürmekte olan öğrenciler katılabilir. Katılımcı kontenjanı 25 kişiyle sınırlıdır. Katılımcılar İl Ocak yöneticileri tarafından mülakat usulüyle belirlenecektir.
Programda işlenecek olan dersler şunlardır:
Türk Siyasi Tarihi

Tarihsel Süreçte Türk Milliyetçiliği

Modern Fikir Akımları

Küreselleşme ve Milli Kültür

Türkiye ve Uluslararası İlişkiler

İletişim Yöntemleri

Liderlik ve Yönetim Teknikleri

Türkiye’nin Toplumsal Yapısı

NOT: Programa katılmak isteyen öğrenciler 10 Ocak 2014 tarihine kadar Ülkü Ocakları İl Temsilciliklerine başvuruda bulunmalıdır. Programın başlangıç tarihi daha sonra internet sitemizden duyurulacaktır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter