Türkmeneli Yardım Konvoyu Habur Sınır Kapısını Geçti

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan yardım kampanyası doğrultusunda Türkiye’de il ve ilçelerde toplanan gıda, giyim, sağlık vb. malzemeleri paketlenip tırlara yüklendikten sonra Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak’taki Türkmenlere gönderildi. Kampanya çerçevesinde 20 tır kapasitesinde olan yardım tırlarına ilk çıktığı 7 Temmuz tarihinden beri Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Genel Merkez yöneticilerimiz nezaret ediyor.

Yardım konvoyuyla ilgili Habur Sınır Kapısında konuşan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilciliklerimiz vasıtasıyla, Türkmen beyimiz yani Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları ile soydaşlarımız için “Türkmeneline, Türk’e elini uzat” sloganıyla yardım kampanyası başlattık. Bu kampanyadaki amacımız soydaşlarımızın yaralarına merhem olmak acılarını biraz olsun dindirmektir. Söz konusu Türk’ün derdi olduğunda üç maymunu oynayanlara aldırmaksızın Türk Milliyetçisi olmanın sorumluluğunu yerine getirerek elimizi taşın altına koyduk. 25 Haziran’da başlattığımız kampanyamıza şükürler olsun ki Türk Milleti’nin ilgisi de büyük oldu. 20 TIR kapasitesinde ayni yardım topladık. Bu yardımların içerisinde tekstil, gıda ve sağlık malzemeleri bulunmaktadır. İleri ki tarihlerde de bu yardımlarımız Allah’ın izni ile devam edecektir. Bunun yanında nakdi anlamda yardımlarda bulunanlarda fazlasıyla oldu. Milletimize soydaşına uzattığı elden ötürü çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın soydaşlarının daima yanında olacağını da belirten Kılavuz “Ülkücüler sadece kendisi için yaşayan kimseler değildir. Sadece lafta ülkücülüğünü Türk’e sevdalı olduğunu belirten değildir. Biz Kerkük aşığıyız. Biz Türkmenelinin sevdalılarıyız. Oradaki soydaşlarımız 100 yılı aşkın süredir acıyla, kederle, gözyaşıyla karşı karşıya kalırken, burada bizim yediğimiz lokma boğazımızdan geçemez, içtiğimiz su boğazımızdan geçemez. Her şeyden evvel insanlık soydaşa da, her hangi bir insana da sahip çıkmayı gerektirir.” Dedi.

Sınırda TIRların geçişi sırasında yaşanan sıkıntıya da değinen Kılavuz “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti herkese kucak açarken Türkmenlerin feryadına kulaklarını tıkamıştır. Soydaşlarımız iki ateş arasında sahipsiz bırakılmıştır. Bugün bırakın soydaşlarımıza destek olmayı yardım kampanyamızı gölgede bırakmak ve amacının gerçekleşmesinin önüne geçmek için karşımıza türlü engeller çıkarılmaktadır. Ben büyük Türk milletinin vicdanına bırakıyorum. Yetkililerle daha önce yapmış olduğumuz görüşmelerde Habur Sınır Kapısı’na kadar Türkiye’deki yardımları getirdiğinizde yurtdışına olan nakliye araçlarını biz tutacağız dedikten sonra baktığımızda buraya geldiğimizde nakliyeleri biz karşılamayacağız, bir krizle karşı karşıyayız. Dolayısıyla bu krizin aşınmasından sonraki süreçte yardımcı olabiliriz diyorlar. Resmen Türkmeneli’ne giden yardımları engellemek üzere belli odaklardan talimat aldıklarını görmekteyiz. Onun için kendilerini şiddetle, nefretle kınıyorum. Soydaşlarımız için biz yaşamasını da biliriz, can vermesini de biliriz. Önümüze hangi engel çıkarsa çıksın o engelleri atlatmasını şanımız, şerefimiz, namusumuz olarak bilinmesini de yetkililerin duymasını isterim. “ dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Parlar Yardımların Dağıtımı Tamamlana kadar Türkmeneli’nde bizzat konvoya eşlik edecek.

Ayni yardımın sona erdiği nakdi yardımın ise hala devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter