Türkiye’deki Tüm Ocaklarımızdan Sözde Demokratikleşme Paketi ve Andımızın Kaldırılmasına Tepki

Ülkü Ocakları’nın tüm temsilcilikleri Sözde Demokratikleşme Paketi’nde yer alan ve hayata geçirilmesi planlanan maddelere tepki göstermek için dün eş zamanlı olarak yurt çapında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında pakette yer alan maddelerin milletimizi birbirine düşürecek nitelikte olduğu vurgulanarak Türk adının ve Türkçemizin yıpratılmasına yönelik girişimler içerdiği belirtildi.Siyasi partiler kanununda yapılan değişilikle getirilmesi planlanan farklı dil ve lehçelerde propaganda yapılması, eşbaşkalık sisteminin getirilmesi, alfabemizde olmayan harflerinin kullanımının önündeki yasağın kaldırılmasına tepki gösterildi. Türkiye’nin dilinin Türkçe olduğu belirtilerek pakette yer alan maddelerin hemen hemen terör örgütünün talepleriyle örtüştüğü ifade edildi.

Tüm Ocaklarımızın yoğun katılımlarla yaptıkları basın açıklamasına halkın da büyük destek verdiği gözlendi. Demokratikleşme paketi Andımızın kaldırılmasına da tepki gösteren Ülküdaşlarımız basın açıklamasının akabinde Andımızı okuyarak temel değerlerimizin istismar edilmesine asla fırsat verilmeyeceğini göstermiş oldu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter