Türkiye Geneli Bilgi Yarışmasının Kayseri Ayağı Tamamlandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında 5.bölge olan Kayseri’de yapılan yarışmalar tamamlandı.

Türkiye Geneli yapılan ortaöğretim birimleri bilgi yarışmasının beşinci etabı 19 Mayıs 19.00 da Kayseri Real Düğün Salonu’nda çok geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yarışmaya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri Ali Işıner Hamşioğlu,Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Tuğba Türkarslan, Kayseri, Aksaray , Nevşehir, Niğde, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat illerimizin ekipleri katıldılar.
Yurt gezileri kapsamında Kayseri’ye de uğrayan Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz orta öğretimli arkadaşlarımız ile sohbet etti.

Genel Başkan Yardımcımız Tuğba Türkarslan yaptığı konuşmasında Genel Başkanımızın selamını ve başarı dileklerini iletti. Ülkü Ocakları’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunu ve 19 Mayıs ruhunu yaşatacak olanların Ülkücü Türk gençleri olduğunu söyledi.

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanımız Selim Gümüş Bey açılış konuşmasında Türkiye geneli yapılan ortaöğretimler birimi bilgi yarışması hakkında bilgiler vererek katılımcılara teşekkürlerini sunarak yarışmacılara başarılar diledi. Açılış konuşmasının ardından yarışmaya geçildi.

Genel merkezimiz tarafından oluşturulan komite tarafından yarışmacılara 30 soru soruldu. Çekişmeli geçen yarışma sonunda 10 ilimizden Adana ilimiz 30 sorudan 21 ine doğru cevap vererek 1. , Kayseri ilimiz 30 sorudan 20 sine doğru cevap vererek 2. ve Osmaniye ilimiz 30 sorudan 18 ine doğru cevap vererek 3. olmuştur. Sonuçların açıklanmasının ardından salonda büyük bir sevinç ve heyecan yaşandı. Dereceye giren illere sertifikalarını ve teşekkürlerini sunmak üzere genel merkez yöneticilerimiz sahneye gelerek yarışmayı kazanan ilerimize sertifika ve yarışmadan dolayı elde ettikleri dereceden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini ilettiler. Sertifika töreninin ardından yarışmacılar birbirlerini tebrik ve teselli ederek salondan ayrıldılar. Ve yarışmayı ilk ikide bitiren Adana ile Kayseri İlimiz Genel Merkezde yapılacak olan Final yarışmasına katılmayı hak kazandılar.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter