Türkiye Geneli Bilgi Yarışmasının Elazığ Ayağı Tamamlandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin Türkiye Geneli düzenlediği orta öğretimler arası bilgi yarışmasının 6.etabı, 20 Mayıs 19:00′da Elazığ’da gerçekleşti.

Elazığ Mobil düğün salonunda tertiplenen yarışma geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Yarışmaya Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri Ali Işıner Hamşioğlu , Genel Başkan Yardımcılarımızdan Tuğba Türkarslan  ile birlikte Elazığ, Malatya, Adıyaman, Şanlı Urfa, Gazi Antep, Kilis, Erzincan, Erzurum, Van ve Bingöl illerimizin ekipleri katıldılar.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Elazığ İl Başkanımız Altan Şimşek açılış konuşmasında, Lider Devlet Bahçeli’nin ülkücülerin artık kütüphanelerde, laboratuarlarda ve kitaplarının başında milletine hizmet ettiği noktasına vurgu yaparak, orta öğretim gençliğinin önemine değindi.

İl başkanımızın ardından söz alan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri Ali Işıner Hamşioğlu ise yapmış olduğu konuşmada “ Buraya gelerek bizlere mutluluk kaynağı olan bütün ülküdaşlarıma Ocak Başkanlarına ve bizleri misafir eden Elazığ İl Ocak Başkanıma teşekkür ediyorum.

Bizler bizden öncekilerden devraldığımız ülkü sancağını korumaya çalıştık. Geleceğin büyük Türkiye’si küfre karşı imanın sancağı ,batıla karşı Hakkın sancağı siz değerli kardeşlerimin elindedir.

Bu nesil Adriyatik’ten Çinseddi’ne  büyük Türkiye’yi inşa edecek imanlı,ahlaklı,ülkücü Türk gençleridir.

Sizler hiç şüphesiz en büyük Kızılelma’nız olan dünyaya nizam verme ülküsünü gerçekleştireceksiniz.

” dedi.

 

Oluşturulan yarışma komitesi tarafından yarışmacılara 30 soru soruldu. Çekişmeli geçen yarışma sonunda katılan illerimiz arasından Elazığ ilimiz 30 sorudan 20 sine doğru cevap vererek 1. , Erzurum ilimiz 30 sorudan 19 una doğru cevap vererek 2. ve Gazi Antep ilimiz 30 sorudan 17 sine doğru cevap vererek 3. olmuştur.

Yarışmaya katılan bütün il temsilcilerine katılım belgelerini takdim eden Genel Merkez yöneticilerimiz, gecenin tertibinden dolayı Elazığ Ülkü Ocakları’na teşekkürlerini bildirdiler.

Sertifika töreninin ardından birbirleriyle kucaklaşan orta öğretim teşkilatları, büyük bir kardeşlik ve ülküdaşlık havasında birbirlerini tebrik ederek salondan ayrıldılar..

Yarışma neticesinde ilk üçe giren Elazığ, Erzurum ve Gazi Antep illerimizin temsilcileri, Ankara’da düzenlenecek olan yarışma finaline katılmaya hak kazandılar.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter