Türkiye Geneli Bilgi Yarışmasının Çanakkale Ayağı Tamamlandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında 2.bölgede yapılan yarışmalar tamamlandı. Türkiye Geneli yapılacak olan bilgi yarışmasının ikinci ayağı olan Çanakkale ’ye Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik ve Genel Merkez Yöneticilerimiz de katıldı. Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik: “Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyin selam ve başarı dileklerini iletmek isterim. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyin önderliğinde ocaklarımızın temel taşları olan liseli bozkurtlara, orta öğretim mensubu arkadaşlarımıza daha fazla zaman ayıracak, elimizden geldiği kadar da emek vereceğiz. Bugün de nedenle Türkiye geneli orta öğretim birimleri arasında yapılan bilgi yarışmasının 2. ayağı için toplanmış bulunuyoruz. Dün Edirne’de yapılan 1 bölge yarışmalar kıyasıya rekabetli geçti. Başa baş giden yarışmada finale Kocaeli ve Edirne illerimiz çıktı. Aynı heyecan ve rekabetin burada da yaşanacağından hiç şüphem yok. Yarışmacılarımızın Allah yardımcısı olsun.”  ifadelerini kullandı.

2. bölge yarışmasına Çanakkale,  Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Eskişehir illerinden pek çok Ülküdaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük bir rekabet içerisinde geçen yarışmalar sonucunda Çanakkale, Bursa ve İzmir 1 Haziran 2013’te Ankara’da Genel Merkez’de yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkı kazandı. Bilgi yarışması etkinliğimize MHP Muğla Milletvekilimiz Sayın Mehmet Erdoğan katıldı.

Yarışmalardan sonra Çanakkale Ülkü Ocakları Bayanlar birimi tarafından tertip edilen kermesin Açılışını gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik : “Kermesin düzenlemesinde emeği geçen bayanlar birimi mensubu ülküdaşlarımıza teşekkür eder, kermesimizin herkese hayırlı olmasını dilerim .”  dedi

Kermes açılışı sonrasında Çanakkale’deki temaslarını tamamlayan Genel Merkez heyetimiz Ankara’ya döndü.

Yarışma bitiminde İzmir Ülkü Ocaklarının yarışmadan bir süre sonra itiraz etmesi ve yarışma kurulunca itirazın kabul edilmesi üzerine 2. bölge yarışmamızda  3 ilin finale çıkması uygun görülmüştür.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter