Türk Gençlik Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Büyük Anadolu Termal Oteli’nde gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz yaptı. Genel Başkanımızın konuşması ise şu şekilde :

“Kıymetli Ülküdaşlarım,

Değerli Katılımcılar,

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak düzenlemiş olduğumuz Türk Gençlik Çalıştayımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün sizler, birbirinden kıymetli 160 ülküdaşımız, 40’ar kişilik 4 oturumda ülkemizin ve gençliğimizin temel konulardaki görüşlerini ülkücü bir bakış açısıyla ele alacaksınız.

Türk milliyetçiliği gençlik hareketleri içerisinde köklü, teşkilatlı ve yüksek katılımlı yapısı ile hiçbir alternatifi bulunmayan Ülkü Ocakları’nın tespitleri ve çözüm önerileri sadece söz değildir. Sizlerin fikirleri Türk milliyetçiliğinin geleceğine yön verecek, yol haritasını çizecektir.

Sizler bugün burada Türk gençliğinin, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş, aydınlık yüzleri olarak tarihe not düşeceksiniz. Düşüncelerinizle Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in gösterdiği Lider Ülke Türkiye hedefinin mimarları sizler olacaksınız.

Bilimsel kaygılar göz önünde bulundurularak, akademik teknikler çerçevesinde kurgulanan atölye çalışmalarımız, en doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yine konu başlıklarımıza ilişkin tebliğ sunacak arkadaşlarımız ve oturum başkanlarımız da bizlerden değerli katkılarını esirgemeyeceklerdir.  Bunun da fikri bütünlüğün oluşması, çözüm önerilerinin olgunlaşması açısından önemli olduğuna inanıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım,

Bu çalışmaya emek veren tüm ülküdaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Yoğun gayretleri ile bu güzel ortamın meydana getirilmesini sağladılar. Sağ olsunlar var olsunlar.

Çalıştayımızın gelecekte yapmayı planladıklarımız için güzel bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.  Bu duygu ve düşünceler ile sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, çalışmalarınızın milletimiz, ülkemiz ve hareketimiz için hayırlı sonuçlarla neticelenmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından programa geçiş yapıldı. Kırk kişilik çalışma grupları halinde düzenlen eş zamanlı oturumlarda tartışılan ve tebliğlere konu olan ana başlıklar şu şekildedir:

  • Türk Gençliği ve Terör
  • Türk Gençliği ve Milli Kimlik
  • Türk Gençliğinin Sosyo-Ekonomik Sorunları
  • Türk Gençliğinin Tarihi Süreçteki Misyonu ve Vizyonu

Bu başlıklar geniş kapsamlı ve çok boyutlu bir şekilde tartışılmış ve 2 panel oturumunda konulara ilişkin çözüm önerileri getiren tebliğler ile 8 katılımcı tarafından sunulmuştur.

“ 4 Oturum 40 Ülkücü “ sloganıyla düzenlenen Türk Gençlik Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi 9 Şubat Türk Gençlik Kurultay’ında Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz tarafından ilan edildi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter