“Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yarım asırdır Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olarak varlığını sürdürmektedir. Kurumumuz, Türk milletinin kadim çağlardan bugünlere uzanan kültür ve medeniyet birikimini kaynak alarak, milli ve özgün bir bakış açısıyla çalışmalarını yürütmektedir. Türk gençliğinin en büyük çatısı olan kurumumuz, genelde Türk milletini ve özelde Türk gençliğini hedef alarak projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Türkiye nüfus itibariyle genç ve dinamik bir toplum özelliğine sahiptir. Bu durum Ülkü Ocakları’nın taşıdığı sorumluluğu bir kat daha artırmaktadır. Türk milletinin evlatları, Türk devletinin geleceğini şekillendirmede en etkili faktördür. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bu sebepten hareketle “Gençliğe Hitabe”yi ortaya koyarak istikbali gençlerin omuzlarına yüklemiştir. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder bu görevi üstlenen gençliğe ne kadar güvendiğini de ortaya koymuştur. Atatürk’ün övgüyle bahsetmiş olduğu o gençlik şimdi Ülkü Ocakları’nın çatısı altında Türk milletinin rehberi olmaya namzettir.

Ülkü Ocakları Türk gençlerinin aldıkları puan türünde yerleşebilecekleri en makul seçenekleri belirlemek, üniversiteye intibak etmelerinin önündeki engelleri en aza indirgemek, Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmamaları için mütevazı da olsa katkı sunmak adına “Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti” adlı projeyi başlatmış bulunmaktadır.

Bu kapsamda, üniversite sınavına giren arkadaşlarımız 29 Temmuz – 3 Ağustos 2016 tarihleri arasında 0312 285 44 44 / 110-120-122 arayarak ve www.ulkuocaklari.org.tr sitesinde yayınlanan ilgili sekmeye basarak gerekli bilgileri doldurup; puan ve sıralama durumları göz önünde bulundurulmak suretiyle ilgili bölümlere yönlendirilecektir. Yönlendirmeler bir gün içerisinde e-mail yoluyla yapılacaktır. Ülkü Ocakları, gençliğimizin bilinçli bir tercih yapması için uzman kadrolarıyla Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti’ni yapacaktır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter