Turan Coğrafyası Üzerine Düşünceler – Göktuğ Mustafa Çubukçu

Bilindiği üzere bugün Orta Asya, Rusya ve Çin’in baskısı ve gözetimi altındadır.

Rusya ve Çin’in uyguladığı başarısız kamulaştırmalar anayurdumuz olan Orta Asya’da ki Türkmenlerin, Özbeklerin, Kazakların kısacası Türk soyundan gelenlerin felaketi olmuştur ve bu başarısız ve haksız kamulaştırmalar binlerce soydaşımız acımasızca katledilmiştir. Orta Asya Türklerin anayurdudur. Türklerin ata binmeyi ve kılıç kullanmayı öğrendiği , destanlar yazdığı , İslamiyetle tanıştığı yerdir. Peki bizim için böylesine maneviyat dolu bir geçmiş yaşadığımız coğrafya bugün niye hiç aklımıza gelmemektedir.

Bugün Orta Asya’da binlerce soydaşımıza zulüm ediliyor. Bu zulmün sebebi ise tamamı ile Türk kimliğidir. Oradaki soydaşlarımıza Türk kimliğini unutturmak için zalimce yollara başvuruluyor. Peki neden Türk kimliği başkalarını bu kadar rahatsız ediyor; Sanırım geçmişimizde yaptıklarımızdan ötürü.

Fatih Sultan Mehmet Bizans’ın surlarını nasıl yıktıysa bizlerde ihanet duvarlarını öyle yıkacağız. Fatih Sultan Mehmet Bizans’ın zincirlerini nasıl kırdıysa bizde Milliyetçiliğin etrafında ki zincirleri öyle kıracağız.

Türk Milliyetçilerinin Turan ülküsüyle hayallerini süsleyen coğrafya; tek bir Türk Milliyetçisi kalana dek hepimizin ülküsü olmaya devam edecektir. Bugün itibariyle Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar, küçümseyenler, hakir görenler olabilir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ‘in övgüsüne nail olan bir ırkın gençleri olarak bu gibi ithamlarda bulunanların tarihin her döneminde olduğu gibi hak etmiş oldukları cevabı vereceğiz.

Turan ülkümüze hiçbir zaman düş dedirtmeyiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in dediği gibi İslamiyet kevser suyu ise Türk Milliyetçileri onu taşıyan tastır. Turan Birliği kurulduktan sonra hiç kimsenin karşımızda duramayacağı Türk-İslam birliğinin yeniden dünyaya hakim olacağı güzel günler göreceğiz.


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter