Trakya Bölgesi’ndeki Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizden oluşan bir heyet Tekirdağ ve Edirne illerindeki teşkilatlarımızı ziyaret etti; Kırklareli Ülkü Ocakları’nda devir-teslim törenini gerçekleştirdi.

Heyetin Trakya’daki ilk durağı Tekirdağ Ülkü Ocakları oldu. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya, Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ali Osman Onatlı ile görüştü. Görüşmede öncelikle şehirde yaşayan gençlerin sorunlarına değinildi. Ardından ülkenin içinde bulunduğu durum hakkında genel bir değerlendirme yapıldı ve sorunlara çözüm önerileri getirildi. Sayın Ozan Kaya, gençlerin son günlerde ülkenin her yanını saran çatışmalardan uzak tutulmaları için alınması gereken önlemler hakkında verdi.

Tekirdağ’daki görüşmeler sona erdikten sonra Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Merkez yöneticilerinden oluşan heyet Edirne’ye geçti. Burada Genel Başkan Yardımcımız, orta öğretim ve yüksek öğrenim öğrencilerine bir konferans verdi. Konferansta ülkenin sorunları ele alındı. Günümüzde yaşanan belli başlı sorunların tarihsel gelişimleri üzerinde duruldu ve gençleri, onlar üzerinden oynanmak istenen oyunlara karşı uyardı. Konferansın ardından Sayın Ozan Kaya, Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Tahsin Aktaş ile görüştü. Görüşmede Edirne’deki faaliyetler hakkında bilgi aldı ve çalışmaları yaygınlaştırılması için çeşitli talimatlar verdi.

Ardından Heyet, Edirne Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Burada MHP Edirne İl Başkan Yardımcıları Sayın Ekrem Demir ve Sayın Ahmet Karagülle ile görüşmeler yapıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Edirne’den sonra Kırklareli’ni de ziyaret ederek burada bir devir teslim gerçekleştirdi. Bu kapsamda eski İl Başkanımız Osman Furkan Nalbantoğlu bayrağı Fatih Üstün’e devretti. Devir-teslim töreninde konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya ” Sizlere Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un selamlarını getirdim. Genel Başkanımızın öncülüğünde teşkilatlarımızı tek tek ziyaret ediyor, faaliyetleri hakkında bilgi alarak görüş alışverişinde bulunuyoruz. Ülkü Ocakları’nın dinamizmine, kararlılığına ve çatısı altında toplanmış vatanı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacak Ülkücü gençliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Ülkücüler vatanımızın, bayrağımızın yani namusumuzun bekçileridir. Topraklarımıza göz diken, bayrağımızı lekelemeye çalışan iç ve dış odaklar şunu iyi bilsinler ki yeryüzündeki son Ülkücü ölene kadar vatanımızı ve bayrağımızı savunmaya devam edeceğiz. Çünkü Ülkü Ocakları Türk Milletinin varlığını ve birliğini huzur içinde sürdürmesinin sigortasıdır. Bu noktadan hareketle Osman Furkan Nalbantoğlu’na bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz kendisinden razıyız, Allah da razı olsun. Yeni Başkan Fatih Üstün’e de başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter