Trabzon-Akçaabat Ülkü Ocakları’ndan Akçaabat Kaymakamına Ziyaret

Trabzon-Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy ve beraberindeki yönetim Akçaabat Kaymakamlığı görevine yeni atanan Soner Şenel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Türk Gençliğinin sorunları konuşuldu. Kaymakam Soner Şenel Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy’dan Ocak faaliyetleri hakkında bilgi aldı.Melikşah Atasoy ziyarette ” Ülkü Ocakları, Gençlerin eğitim, kültür ve sosyal yönden desteklendiği, milli – manevi şuur ile yetiştiği vakıftır. Ülkü Ocakları, Yurt genelinde ve yurt dışında şubeleri olan ülkücü dünya görüşünün temsilcisidir. Ülkücü Hareketin amacı, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in belittiği üzere Türklük gurur ve şuuru İslam Ahlak ve fazileti ile donanmış bir nesil yetiştirmektir. Ülkü Ocakları olarak Türk Gençliğinin her türlü sorunları ile mücadele etmek görevlerimizin başında gelmektedir. Bilindiği üzere gençliği zehirleyen en önemli etken de uyuşturucudur. Uyuşturucu ile mücadele etmek ise toplumun ve devletin görevidir. Toplumu uyuşturucu ile ilgili bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Kısa süre sonra Uyuşturucu ile mücadele konulu lise ve üniversite gençlerine yönelik konferansımız olacak Konferansımıza Sayın Kaymakamımızı onur konuğu olarak davet ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak yurt genelinde Uyuşturucu hakkında farkındalık çalışmaları yapmaktayız. Gençlerimizi bu beladan Allah’ın izni ile kurtaracağız.” dedi.

Akçaabat Kaymakamı Sonel Şenel; Akçaabat Ülkü Ocakları’na başarılar diledi. Şenel, ”Uyuşturucu ile mücadele sadece devletimizin tek başına yapacağı bir iş değildir. Sivil toplumun kuruluşlarına da çok görev düşmektedir.” dedi. Karşılklı yapılan sohbetin ardından ziyaret sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter