Trabzon – Akçaabat Ülkü Ocakları Hocalı Soykırımı konferansı düzenledi

Akçaabat Ülkü Ocakları Ali Ulusal toplantı salonunda Hocalı ’da ´Şehid edilen soydaşlarımız için okunan Yasin-i Şerif okunması ile başlayan program Taygun Kırımlı’nın konferansı ile devam etti.

1992′de 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece Hocalı ‘da Ermeniler tarafından kadın, çoluk-çocuk ve ihtiyar demeden yapılan katliam hakkında katılımcılara bilgi veren Taygun Kırımlı, o katliamda çocukların gözlerinin oyulduğunu, hamile kadınların karınlarının deşildiğini ve öldürülen yaşlıların kafa derilerinin yüzülerek insanlık dışı bir katliama maruz bırakıldığını anlattı. Taygun Kırımlı, Ermenilerin bu katliamı Rus desteği ile gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ve program burada son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti Nahcivan ile ticari ve ulaşım faaliyetlerini geliştirmektedir.

Ermeni lobisi Başta Amerika ve Fransa olmak üzere Avrupa’da etkin çalışmakta sözde Ermeni soykırımı yalanını dünyada kabul ettirmektedir.

Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın Lobi faaliyetleri yetersizdir.

Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah ATASOY konferansa katılan katılımcılara teşekkür etti.

Konferansa MHP Trabzon Milletvekili A. Adayı Hüseyin ÖRS, MHP Trabzon E. İl Başkan Yardımcısı Ahmet İSKENT, MHP Akçaabat E. İlçe Başkanı Adnan ÇELİK, MHP’li yöneticiler ve çok sayıda Ülkü Ocaklı genç katıldı.

Konferans katliam üzerine yapılan soru-cevap bölümü ile son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter