Tekkeköy Ülkü Ocakları Açıldı

Teşkilatlanma çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, Tekkeköy İlçe Temsilciliği’ni hizmete açtı. Düzenlenen açılış merasimine, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Kürşat Geze, Çağatay Ali Bahçe ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin’in yanı sıra çok sayıda Tekkeköylü de katıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkan Yardımcısı Çağatay Ali Bahçe yaptığı konuşmada;

“Bugün itibarıyla, Tekkeköy’de 13 yıldır süren hasret türkülerinin yerini vuslat ezgileri alıyor ve Tekkeköy Ülkü Ocakları’na kavuşuyor. Bizler de, göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaların neticesini almanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Tekkeköy İlçe Temsilciliğimizin açılması için yürütülen çalışmalar esnasında desteklerini bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bugün Tekkeköy ve Samsun için önemli bir gün. Zira, bu kutsal ocaklardan yetişecek gençler, mazilerinden aldıkları kudret ile Tekkeköy’ün ve Samsun’un geleceğine yön vereceklerdir.” dedi.

Tekkeköylü gençlerinin eğitimleri hususunda çalışmalar yapmayı ana ilke olarak belirlediklerini ifade eden Bahçe;

“Eğitimi, projelerimizin odak noktası hâline getirdik ve bu doğrultuda, bir yol haritası ortaya çıkardık. Hayatlarını Kur’an-ı Kerim’in yol göstericiliğinde şekillendiren, milli ve manevi miraslarına sahip çıkan ve tahsil hayatlarında başarılı gençlerin yetişmesine katkı sağlamak Tekkeköy’de de vazgeçilmez hedefimizdir. Çünkü biliyoruz ki; Ülkü Ocakları, manevi buhran içerisine sürüklenen Türk gençleri için çıkış noktasıdır.” diye konuştu.

Babaannesinin vefatı sebebiyle Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs’ün katılamadığı törende, görevini Türk bayrağına sarılı Kur’an-ı Kerim’i öperek devralan Gökhan Öztürk de;

“Üzerinde binlerce şehidin hakkı bulunan bu makama layık olmak için çalışacağız. Ülkücü hareketi Tekkeköy’de ileriye taşımak için tüm ülküdaşlarımızla el ele vereceğiz.” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter