Tekirdağ-Kapaklı Ülkü Ocakları Şehidimizin Kabrine Bakım Yaptı

Tekirdağ Kapaklı Ülkü Ocakları Kapaklı Uzunhacı Mahallesinde Bulunan 2 Temmuz 1990 Tarihinde Hakkari Çukurca’da şehit düşen Jandarma Er Kamil Ünal’ın Şehitliğinde ve yanında Bulunan Şehit Babasının kabristanında tadilat çalışması Yaptı.

Tekirdağ ili Kapaklı Ülkü Ocakları hafta sonu gerçekleşen Şehitliklere yapılan tadilat ve düzenleme çalışmaları hakkında bilgi veren Kapaklı Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Ayhan ” Bugün burada bulunmamızın sebebi Şehidimizin bu vaziyeti hak etmemesidir. Bizler Millet olarak Vatan ve Bayrak uğrunda canımızı ve kanımızı verecek kudretteyiz.Fakat, son yıllarda yapılan sindirme ve yıpratma politikaları milletimizin Şehitlerimize olan saygımızı Bayrağımıza olan aşkımızı bitirmiş durumdadır.Burada bulunan şehitlikteki vaziyet bunu göstermektedir.Bizler Ülkücü Hareket olarak kimsenin olmadığı yerde Allah’ın izni ile var olduğumuzu göstermiş bulunmaktayız, fakat siyasi propagandada Bayrağa koşarak reklam yapan, gazeteciler önünde Bayrağı yerden alıp şov yapan bir zihniyetin Güneydoğuda, İstanbulda, Ermenistan gibi yerlerde yakılan yıkılan Bayrağa ses çıkarmaması görmezden gelmeleri buradaki Şehitliği görmemesi bizleri hiç şaşırtmamıştır. Her ay binlerce liralık gereksiz harcama yapan belediyeler bu vaziyetten hiç mi utanmamışlardır. Bir aydır sosyal medyada Şehitliğimizin hali paylaşılmış yetkililer göreve çağırılmıştırFakat, kimse görmemiş umursamamıştır. bizler makam ve mevki olmadanda bir şeyler yapılabileceğini göstermek üzere kimsenin olmadığı yerde Ülkücü Hareketin olduğunu göstermek üzere bugün burada Şehidimizin Bayrağını değiştirdik. Bayrak direğini sağlamlaştırdık.Şehidimizin ve Babasının kabrinde onarım ve temizlik çalışmaları yaptık. Ve bugün bu kabristanlıkta kimsenin bilmediği Kıbrıs Şehidimizin ve Çanakkale Gazimizin yattığını öğrendik.İnşallah en kısa zamanda Onlar içinde gereken çalışma yapılacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Bakım çalışmalarının ardından Kapaklı Ülkü Ocakları mensubu gençler Şehidimizin ve Babasının kabirleri başında Şehit ve gazilerimize Yasin-­i Şerif Okudular. Daha sonra Uzunhacı Kabristanından ayrılarak bölgede bulunan Şehit Aileleri ziyaret edilerek duaları alındı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter