Taş Medreseliler ile İftar Yemeği

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Merkezi dün çok kıymetli misafirlerini ağırladı. Ülkü Ocakları’nın bu kıymetli konukları mücadele devrinde taş medreselerde çile dolduran, Ülkücülüğü yaşam tarzı haline getirmiş Taş Medreseli Ülkücülerdi.

İstişareler ile geçen iftar yemeğinde değerli ağabeylerimizin mücadele yıllarındaki hatıraları yad edildi. Cezaevine genç yaşta girmenin zorluklarından bahseden Taş Medreseliler eğitim hayatlarını çok geç yaşta tamamladıklarını söylediler. Gençlerin eğitimlerine önem göstermesini ve çok kitap okumasını söyleyen Ülkücü ağabeylerimiz cezaevinde sürekli kitap okuduklarını, mekanın insanın gelişimi için engel olmadığını söylediler.

Muhabbet otağımızda yapılan iftar sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz yapmış olduğu konuşmasında; “ Ülkücü Hareket şanlı mazisinde binlerce yiğit barındırmıştır. Hüseyin Nihal Atsız’ın şiirinde dediği gibi;

“Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,

Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.

Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;

Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.”

Ölmezliği düşünmeden ileriye atlan bu yiğitler, bazen Önkuzu oldular fakültelerinde, bazen Duracık oldular darağacına selam verdiler, bazen tabutluklarda Kür Şad’ın ruhu ile dirildiler, bazen soğuk hücrelerden bugünlere selam ettiler, Yunusca söylediler, Yesevice var oldular.

İşte bu selamlar bugün sahiplerine ulaştı. Bu gün mübarek Ramazan ayında Allah bize iftar açmayı nasip etti. Mücadeleniz en büyük emanetimizdir. Sizleri ocaklarımızda yani sizlerin daimi yuvalarında görmek istemekle beraber genç kardeşlerimizin gelişimlerinde onlara yardımcı olmanızı da rica ediyorum. Bugün buraya katılım gösteren tüm ağabeylerimize teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun.”

İftarda cezaevindeki gibi dua eden Taş Medreseli Ülkücüler biz genç Ülkücülere duygusal anlar yaşattı.

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter