Taş Medreseliler ile Geleneksel İftar Yemeği

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Merkezi dün çok kıymetli misafirlerini ağırladı. Ülkü Ocakları’nın bu kıymetli konukları mücadele devrinde taş medreselerde çile dolduran, Ülkücülüğü yaşam tarzı haline getirmiş Taş Medreseli Ülkücülerdi.

İstişareler ile geçen iftar yemeğinde değerli ağabeylerimizin mücadele yıllarındaki hatıraları yad edildi. Cezaevine genç yaşta girmenin zorluklarından bahseden Taş Medreseliler eğitim hayatlarını çok geç yaşta tamamladıklarını söylediler.

Muhabbet otağımızda yapılan iftar sonrasında Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yapmış olduğu konuşmasında;

“ Ülkücü Hareket şanlı mazisinde binlerce yiğit barındırmıştır. Hüseyin Nihal Atsız’ın şiirinde dediği gibi;
“Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.”

Ölmezliği düşünmeden ileriye atlan bu yiğitler, bazen Önkuzu oldular fakültelerinde, bazen Duracık oldular darağacına selam verdiler, bazen tabutluklarda Kür Şad’ın ruhu ile dirildiler, bazen soğuk hücrelerden bugünlere selam ettiler, Yunusca söylediler, Yesevice var oldular.

İşte bu selamlar bugün sahiplerine ulaştı. Bu gün mübarek Ramazan ayında Allah bize iftar açmayı nasip etti. Mücadeleniz en büyük emanetimizdir. Sizleri ocaklarımızda yani sizlerin daimi yuvalarında görmek istemekle beraber genç kardeşlerimizin gelişimlerinde onlara yardımcı olmanızı da rica ediyorum. Ülkü Ocakları bizim mabedimizdir. Bu emanetlerimize bayraktarlığı yıllar önce siz yaparken, bu gün bayraktarlık sırası bizdedir. İçiniz rahat olmalıdır, emanet emin ellerdedir. Ülkü Ocakları Genel Merkezi yöneticileri, il-ilçe başkan ve yöneticileri büyük özverilerle çalışmalarına proje odaklı olarak devam etmektedir. Yıllar önce bu emanete sahip çıkarken şehadete eren gazi olan Medres-i Yusufiyeler’de türlü işkencelere maruz kalan sizler gibi bizde aynı kararlıkla abdestlerimizi alıp bu yola çıktık. Davamız bizim namusumuz şerefimizdir. Namusumuza halel getirmemek için can vermeye hazırız. İlay-ı Kelimetullah davamızda Hz. İbrahim’in atıldığı ateşine su taşıyan karınca misali zerre kadar emeği olan herkesten Allah razı olsun. Bugün buraya katılım gösteren tüm ağabeylerimize teşekkür ederim” Dedi
Sonrasında Kerkük Ziyaretlerinde yardımların götürülme aşamasında çıkarılan zorluklardan bahseden Genel Başkanımız, soydaşlarımızın Ülkücü Harekete olan selamlarını ve teşekkürlerini Taşmedreseli büyüklerimize iletti.

İftarda cezaevindeki gibi dua eden Taş Medreseli Ülkücüler biz genç Ülkücülere duygusal anlar yaşattı.
Yemek sonrasında edilen sohbetin ardından Genel Merkez Binası Önünde hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program tamamlandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter