Taş Medreseliler ile Geleneksel İftar Yemeği

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Merkezi çok kıymetli misafirlerini ağırladı. Ülkü Ocakları’nın bu kıymetli konukları mücadele devrinde taş medreselerde çile dolduran, Ülkücülüğü yaşam tarzı haline getirmiş Taş Medreseli Ülkücülerdi.

İstişareler ile geçen iftar yemeğinde değerli ağabeylerimizin mücadele yıllarındaki hatıraları yad edildi. Cezaevine genç yaşta girmenin zorluklarından bahseden Taş Medreseliler eğitim hayatlarını çok geç yaşta tamamladıklarını söylediler.

Muhabbet otağımızda yapılan iftar sonrasında Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yapmış olduğu konuşmasında;

“ Ramazan ayı mü’minler için bir muhasebe ve arınma ayı olduğu kadar, aynı zamanda birleşme, bütünleşme ve kaynaşma ayıdır.

Bu ayın rahmet ve bereketinden feyizlenmek için küslüklere son vermek, muhabbet bağlarını kuvvetlendirmek, her türlü art niyet ve kötülükten uzaklaşmak lazımdır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek maksadıyla siz kıymetli ağabeylerimizle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ramazan buluşmalarımız artık geleneksel bir hale dönüşmüştür.

Ülkücü hareketin fırtınalı yıllarında hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, ölümden ve işkenceden yılmayan; cezaevlerini “Taş Medreselere” dönüştüren siz kıymetli büyüklerimizle bir arada olmak bizler için büyük bir mutluluktur.

Sizler yeri geldi bir ekmeği dörde böldünüz, yeri geldi bir silahı beş kişi taşıdınız. Gün oldu en yakınınızdaki arkadaşınızın tabutuna omuz verdiniz. Gün oldu en aşağılık işkencelerle sınandınız.

Tüm bunlara rağmen yılmadınız, gevşemediniz, çözülmediniz. İnandığınız değerlere sırt dönmediniz, teşkilatınızı bırakıp gitmediniz. Ülkücülüğü bir hayat felsefesi haline getirerek bu yaşınıza değin yaşattınız.

Hareketimizin yarım asra ulaşan kutlu öyküsünde sizlerin payı çok büyüktür. Dün sizlerin genç omuzlarında yükselen mücadele bayrağımız, bugün milyonlarca inançlı genç ülkücünün omuzundadır.

Bu kutlu bayrak yarın da başka kardeşlerimizin elinde yükselecek ve asla yere düşmeyecektir. Bu sebeple sizlerin tecrübe ve fikirlerinizden yararlanmak bizler için son derece önemlidir.

Ülkü Ocakları sizlerin öz yuvasıdır. Bu kutlu çatının altında derdinizi ve sevincinizi paylaşmak, muhabbet ve birikimlerinizi aktarmak imkânına her zaman sahipsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyor, bu mübarek ayın camiamıza, milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
” Dedi

İftarda cezaevindeki gibi dua eden Taş Medreseli Ülkücüler biz genç Ülkücülere duygusal anlar yaşattı.Yemek sonrasında edilen sohbetin ardından Genel Merkez Binası Önünde hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program tamamlandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter