Tarsus Ülkü Ocakları’ndan ‘Ülküde Birlik Yemeği’

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan önderliğinde gerçekleştirilen Ülküde birlik yemeğine katılım oldukça yoğun oldu.

Tarsus Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Ülküde Birlik Yemeği’ne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan, meclis üyeleri ve çok sayıda ocak mensubu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile devam etti. Ülküde birlik yemeğinin açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan; Ülkü Ocakları olarak birliğin daim kılınması gerektiğine inandığını ifade Etti. Daha sonra kürsüye gelen Milliyetçi hareket partisi İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur; ülkü ocağımızın tertip ettiği ülküde birlik yemeğinin birliğimize,dirliğimize, beraberliğimize vesile olmasını diliyorum dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise , Tarsus’ta yıllardır verilen mücadelede Ülkü Ocaklarının emeğinin yadsınamaz olduğunu ve her zaman ‘Biz’ duygusuyla hareket edilmesi gerektiği ifadelerine yer verdi. Düzenlenen programda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da Türkiye gündemi hakkında konuştu. Son olarak kürsüye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise; 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülkede yaşanan kaos ortamında, en çok ihtiyaç duyulan olgunun birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti. Atatürk tablosunun açık arttırma yoluyla satışa sunulduğu Ülküde Birlik yemeğinde katılımcılar , tabloya sahip olmak için kıyasıya yarışırken, sürenin sonunda tablo Ülkü Ocakları orta öğretim teşkilatında kaldı.

Gecenin sonunda Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan çeşitli hediyeleri takdiminin ardından Sema Gösterisi katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter