Tarsus Ülkü Ocakları Tarafından “Vaktiyle Bir Atsız Varmış” Anma Etkinliği ve Konferansı Düzenlendi

Tarsus Ülkü Ocakları Tarafından Genel Sekreterimiz Tolga Arslan’ın da katılımıyla “Vaktiyle Bir Atsız Varmış” Anma Etkinliği ve Konferansı düzenlendi.

Genel Sekreterimiz, Gazi Üniversitesi Öğr. Gör.  Tolga Arslan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı ve Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan, İlçe ocak başkanları, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ve Tarsuslu vatandaşlarımız konuk olarak yer aldılar.

Yoğun bir katılımın yaşandığı programda, 7-11 Aralık tarihleri arasında 20 okul teşkilatının katılımı ile 1.si düzenlenen  ” Atsız Beğ Bilgi Yarışması”nda  1. ve 2. olan okul teşkilatlarımız Tarsus Anadolu Lisesi ve 75. Yıl Anadolu Lisesi ödüllendirildi.

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç yapmış olduğu konuşmalarında: ” Atsız’ı anmak değil anlamak gerektiği kanaatindeyim. Her Ülkücü, toplumda parıldayan milli bir karakterdir. Bir milli karakteri olgunlaştıracak yegane beslenme kaynağı ise, Türkçülüktür. Farklı meseleleri Türkçe bakış açısıyla yorumlamak, geleceğe doğru attığımız adımın eminliğidir. Bu noktada milli kahramanlarımıza ihtiyacımız sonsuzdur. Yakalandığımız dönemsel ihanet hastalıklarına karşı korunaklı olmalıyız. Atsız Hoca gibi büyüklerimiz sayesinde çok şükür ki milli aşımız mevcuttur.” ifadelerine yer verdi.

Genel Sekreterimiz, Gazi Üniversitesi Öğr. Gör. Tolga Arslan vermiş olduğu konferansta: ” Atsız’ın Türk Tarihi içerisinde edinmiş olduğu yere dikkatinizi çekmek istiyorum. Kendisi, gerek kendi döneminde gerek kendisinden sonraki dönemde gençliğin üzerindeki uyku tozlarını silkeleyip, uyanış hareketinin vuku bulmasında öncü rolünü üstlen bir yolbaşçıdır.” şeklinde Atsız hakkında geniş kapsamlı bilgilere yer vererek salonda yer alan dinleyicilerin büyük bir ilgisine mazhar oldu ve ayakta alkışlandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter