Son Günlerde Ortadoğu’da Yaşanan Hadiseler ve Türk Dünyası’na Yönelik Saldırılara İlişkin Basın Açıklaması

Dünyanın her yerindeki soydaşlarımız gözlerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne çevirmiş, arkalarında Türk devletinin varlığını hissetmek isterken devletin yetkili organları vurdumduymaz bir tavırla Türk Dünyası’ndan gelen bu feryatlara kulaklarını tıkamaktadır.

Başbakan Arap dünyasındaki olan bitenle yakından alakadar olurken, ülke gündemimiz Suriye ve Mısır’da yaşananlardan ibaret hale getirilmişken son zamanlarda Kerkük-Musul-Tuzhurmatu’da meydana gelen beş saldırıda soydaşlarımız can vermiştir.

Sayın Başbakan bunlardan haberdar değil midir?

Yoksa şehit edilen Türkmenler olunca üzüntü duymamakta mıdır?

Bunların hiçbiri değilse bu tepkisizlik hangi pazarlıkların sonucudur?

Hangi devletin başbakanı olduğundan bihaber olan Recep Tayyip Erdoğan PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD elebaşı Salih Müslim’i Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi uçağı ile Türkiye’ye getirmiş ve şeref konuğu gibi ağırlamıştır.

Peki devletimizin imkanlarını devletimizin varlığına ve bütünlüğüne tahammülü olmayan teröristin emrine sunan Başbakan, yardım çığlıkları Ankara’dan duyulan Türk’ün acı ve zulümlere hatta soykırıma maruz bırakıldığı topraklara gidip soydaşlarımıza destek olmaktan, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmekten aciz midir?

Suriye ve Mısır’da yaşanan şiddet olayları tarafımızca da tasvip edilmemekle birlikte, her fırsatta Esad ve Sisi’ye katil diye seslenen Erdoğan Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza yönelik yaşanan saldırılar sonrasında Çin Başbakanı’na zulümleri durdurması için ne zaman aynı şekilde seslenecektir?

Kongresinde “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde şeref konuğu olarak başköşeye oturtulan PKK destekçisi peşmerge Barzani’ye ve eşkıyalarına verdiği tavizlerden ne zaman dönecektir?

Başbakan Erdoğan bırakın soydaşlarımızın dertleriyle dertlenmeyi, ne kadar Türk düşmanı varsa hepsine dost olmakta “USTA”laşmıştır.

Başbakanın ve hükümetin gündeminde ne yazık ki yer bulamayan bu olaylar Ülkücü Hareket’i derinden yaralamaktadır.

Türk töresinde de var olduğu üzere milletimiz emin olmalıdır ki Ülkücü Hareket yaşanan olaylara tepkisiz kalmayacak, her daim mazlumun yanında zalimin karşısında olacaktır.

Son olarak patlamalarda şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz. Türk Dünyası’nın başı sağolsun.


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter