Sivas’ta 3 Mayıs Türkçülük Günü Yürüyüşü

Sivas’ta Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile yürüyüş düzenlendi.

Sivas’ta Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, “Türkiye Türk’tür, Türk kalacak’ sloganları atıldı.

3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile Sivas Ülkü Ocakları Başkanlığı’nın düzenlediği yürüyüş Mevlana Caddesi’ndeki Ethembey parkı önünden başladı. Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri bayrakları taşıyan yaklaşık 10 bin kişi atlı spor kulübünden getirilen atlılar ve Sivas Belediyesi mehter takımının öncülüğünde yürüyüşe geçti. MHP İl Başkanı Kürşat Ergün ve partililerin de katıldığı yürüyüş sırasında “Türkiye Türk’tür Türk kalacak.”, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganları atıldı. Mevlana Caddesi boyunca yürüyen kalabalık, kent meydanına kadar ilerledikten sonra Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi bahçesinde toplandı.

Yürüyüş sırasında 300 metre uzunluğunda Türk bayrağı da taşındı. Müze bahçesinde mehteran eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ülkü Ocakları Başkanı Cengizhan Uludağ açıklama yaptı. Çözüm sürecine yönelik eleştirilerde bulunan Uludağ, Akil insanların Türk toplumunu değil dağdaki 2 bin teröristi ikna etmelerini istedi.

Programın sonunda ise katılımcılara bulgur pilavı ve ayran dağıtıldı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter