Sivas Ülkü Ocakları’ndan Ülkücü Şehit Ailelerine Ziyaret

Bir süre önce Sivas Ülkü Ocakları Başkanlığı’na atanan Turan Gazi Yalçındağ, yönetim kurulunu oluşturduktan sonra ilk iş olarak Sivas’ta yaşayan Ülkücü Şehit yakınlarını tespit ederek ziyaret etmeye dualarını almaya ve sıkıntılarını dinlemeye başladı.Bu kapsamda ilk ziyaretlerini ülkücü şehit Ahmet Sayan’ın muhterem eşi Güzel Sayan ve ülkücü şehit Nevzat Karademir’in kıymetli kardeşi Hatice Ayaz’a gerçekleştiren ocak başkanı Turan Gazi Yalçındağ;  yönetim olarak ülkücü şehitlerin ailelerini sahipleneceklerini ve her sıkıntılarında yanlarında olacaklarını, ayrıca tüm Ülkücü Şehitlerin kabirlerini gerçek emanetçileri olarak sık sık ziyaret edeceklerini ve mezar bakımları ile bizzat ilgileneceklerini söyledi.

Ziyaret kapsamında ilk olarak hanesinde ziyaret edilen Güzel Sayan “Allah sizlerden razı olsun yavrularım, sizler de benim yavrumsunuz. Bana eşimin kokusunu, hatırasını getirdiniz. Bizi çok memnun ettiniz. Hak olduğuna iman ettiğimiz dava uğrunda şehit verdiğim eşimin katilleri görüyorum ki hiçbir şey başaramamışlar. Görüyorum ki eşim can vermiş ama sizin gibi pırıl pırıl gençler yine eşimin davasına sahip çıkıyorlar. 30  yıldır bir an olsun dinmeyen sızıma merhem oldunuz. Çok sağolun yavrularım” dedi.

Burada Güzel Anamızın hayır duasını alan, ellerini öpen ocak başkanımız Turan Gazi Yalçındağ “Sizler bize emanetsiniz, sizleri gözümüzden sakınırız. Bizler de sizin bir evladınızız. Her an yanınızda olduğumuzu ne olur unutmayın. Şehidimizin uğruna canını verdiği Hak ve hakikat davası, yani Allah davası ölmeyecek ve bu sancak hep daha yükseklere çıkacak. Şehitlerimizin kanla yazdığı bu kutlu yolu, sizlerin hayır duasıyla bizler daha emin yürüyeceğiz. Allah sizlere hayırlı ömürler versin. Allah sizi başımızdan eksik etmesin” dedi.

Turan Gazi Yalçındağ’ın bir sonraki durağı Ülkücü şehit Nevzat Karademir’in kardeşi Hatice Ayaz’ın evi oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti okuduğu şiirle dile getiren Hatice Ayaz; gerek sanal ortamda gerekse yerel ve ulusal kanallarda bir çok kez yayınlanan “Gardaş Bu Vatan Kolay Kazanılmadı” adlı şiirini okuyarak ziyaretçilere duygusal anlar yaşattı.

Ziyarette konuşan ev sahibi Hatice Ayaz;

“Ağabeyimin can verdiği bu kutlu yolda, ben de canımı vermeye her an hazırım. Sanmasınlar ki yere düştü bu sancak. Son damla kanıma kadar, son nefesime kadar bu sancağı göklerde dalgalandırmaya yeminliyim. Yavrularım, hepinizden Allah razı olsun, çok memnun ettiniz. Bizler aslında çok şey istemiyoruz. Bizleri unutmayın! Bu davaya can vererek hizmet etmişleri unutmayın! Bizler sizlere her daim duacıyız. İyi ki varsınız Allah sizleri bu vatana millete bağışlasın” dedi.

Daha sonra söz alan Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ;

“Hatice Teyze’m, şehitlerimizi de sizleri de, ne unuturuz ne de unutulmasına fırsat veririz. Evvel Allah şehidimizin emanetleri namusumuzdur ve gözümüz gibi korur kollarız. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sizlerin duasıyla güç bulur, daha bir şevkle hizmete koşarız. Siz dualarınızı eksik etmeyin” dedi. Ziyaretler hayır duaları ve güzel sohbetlerle son buldu.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter