Sivas Ülkü Ocakları’ndan 23 Nisan Mesajı

Sivas Ülkü Ocakları Orta Öğretim Teşkilatı 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Orta Öğretim Teşkilatının düzenlediği basın açıklamasına Sivas halkının yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Sivas Ülkü Ocaklarının özel olarak bastırdığı Bozkurt amblemli balonlar basın açıklamasından sonra kent meydanında çocuklara dağıtıldı. Orta Öğretim Teşkilat Başkanı Mehmet Taşdelen konuşmasında şunları söyledi;

“Türkiye; Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’dan “büyük acılara gark olup göç ederek” gelen ve asırlar boyu bu toprakları vatan bilen insanların, Anadolu Türklüğü ile birlikte verdiği İstiklal Harbi sonucu, Şehit Kanları üzerine kurulmuş ve bağımsızlığını Lozan Antlaşması ile dünyaya ilan etmiştir. Bin yıldır bu Cennet Vatanda kardeşçe yaşayan, aynı Allah’a ve Peygamber inanan, aynı kıbleye secde eden, Haçlı Seferlerine beraber göğüs geren, Çanakkale ve İstiklal Harplerini birlikte veren ecdadımız; bu kutsal topraklarda dünyaya örnek olan Türk-İslam Medeniyeti kurmuşlar ve Türkiye’yi bize miras bırakmışlardır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir. Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trakyalı, hep bir soyun evlatları ve aynı cevherin damarlarıdır. diyerek, hiç kimsenin ayrısı-gayrısı olmadığını açıkça belirtmiştir Atatürk. Kutsal vatan topraklarının temelinin atıldığı bu mukaddes şehirden şunu beyan etmek isterim ki bu Ülke masa başında kalemle sınırları çizilen değil, her karış toprağında şehit kanı bulunan bir vatan parçasıdır. Asırlar boyu milli kimlik ve benliğini yitirmeyen, birlik ve beraberlikten ayrılmayan, yurtsuz ve vatansız yaşamayı kendisine zül sayan bir milletin, meydanlarda vermiş olduğu mücadele, taktirinizdir ki istiklal mücadelesi yıllarında da gizli masalar etrafında peşkeş çekilmemiştir. Tarihin tozlu sayfalarına bakıldığı zaman görülecektir ki, tarih  Türk milletinin kahramanlıklarının şanı ile doludur.

Türk milletinin kıskaca sıkıştırılarak yok edilmeye çalışıldığı her dönem de, birlikte verilen azimli ve kararlı mücadele azmin zaferini beraberinde getirmiştir. Yüz yıllarca emperyalist düşüncelerle milletimizin dinine, diline ve birliğine kasteden küstahça girişimler her zaman alt üst edilmiş ve bu milletin sevdalısı ülkücüler tarafından bundan sonrada alt üst edilecektir. Bugün Türkün esaret altına alınamayacağının dünyaya ilân edildiği gündür, bugün yüce Türk milletinin hakimiyet günüdür, önemli bir sürecin başlatılmasında, sömürgeci emperyalist devletlerin mazlum milletler üzerindeki kıskacının parçalanmasında tarihi bir başlangıç olmuş, günümüzdeki siyasal dünya coğrafyasının oluşumuna da örnek oluşturmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece içinde yaşayan milletin değil, Dünya Türklüğünün göz bebeği bağımsızlık önderi ve hamisidir.

Türk Milletinin refahı ve huzuru “Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Dil” düşüncesinin korunması ve uygulamasından geçer. Türk Milletinin, milli bütünlüğü için her güçlüğü yeneceğine, her türlü oyunu bozacağına inancımız tamdır.23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Milletimize ve Dünya Türklüğüne hayırlara vesile olmasını diliyor katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. ”


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter