Sivas Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi

Ülkü Ocakları Genel Merkezi bir yandan Türkiye’yi karış karış gezerken, bir yandan da bazı ocaklarımızda bayrak değişimleri yapmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda son değişiklik Sivas Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirildi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirilen törende bugüne kadar görevini sürdüren Cengizhan Uludağ bayrağı Turan Gazi Yalçındağ’a devretti.

Devir-teslim töreninde bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya: “Bugüne kadar görevini başarıyla yürütmüş olan ve Ülkücü Harekete katkı sunmuş Cengizhan Uludağ ‘a çok teşekkür ediyorum. Biz kendisinden razıyız, inşallah Allah da razıdır. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte Ülkücü Harekete büyük görev düşmektedir. Sorumluluğumuz her zamankinden ağırdır. Bu bilinçten hareketle göreve yeni atanan Turan Gazi Yalçındağ’a başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.

Ardından Sivas Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Cengizhan Uludağ yaptığı konuşmada, görev süresi boyunca kendisine destek veren herkese teşekkür ederek helallik istedi.

Göreve yeni atanan Turan Gazi Yalçındağ ise “Bugüne kadar sayısız hizmetlerde bulunmuş cengizhan uludağa başkanımdan Allah razı olsun, bu bir bayrak yarışıdır biz de Cenab-ı Allah’ın izni ile mukaddes davamızın şanlı bayrağını Sivas ‘ta daha yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Devir teslim törenin ardından Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, Ocak Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ ve eski ocak başkanlarımız başta olmak üzere kalabalık bir genç grubu. İftarın ardından MHP İl başkanı Dr.Kürşad ERGÜN’ün de katılımı ile tarihi Taşhan’da çay sohbeti yapılarak birlik ve beraberlik sağlamlaştırılarak istişarelerde bulunuldu

Ardından Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya dünden bu güne Sivas Ülkü Ocaklarında görev yapmış eski ocak başkanları ve eski ocak yöneticileriyle sohbette bulundu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi olarak görevi devreden Cengizhan ULUDAĞ Başkana vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyor yeni Sivas Ülkü Ocakları İl Başkanımız Turan Gazi YALÇINDAĞ’a görevinde başarılar diliyoruz.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter