Sivas Ülkü Ocakları Zafere Yürüyüş Gecesi Düzenledi

Sivas Ülkü Ocakları, ”Zafere Yürüyüş” adlı konser programı düzenledi.

Kent meydanında İl Ocak Yönetiminin ve ilçe ocakların katılımıyla gerçekleştirilen Büyük Gençlik Yürüyüşü, 5000 kişinin katılımıyla Mehter Takımı eşliğinde, konserin yapılacağı 4 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda son buldu. Yürüyüşe gösterilen ilgi herkesi memnun ederken halkında desteğiyle gösteri adeta şölen haline dönüştü. Yürüyüşte ”Milliyetçi Türkiye” sloganları atılırken Sivaslıların yürüyüş kortejine alkışlarıyla destek verdiği görüldü.

Konser programında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Andımız okundu Programın açılış konuşmasını yapan Sivas İl Ocak Başkanı Turan Gazi Yalçındağ ; “Ülkücü Hareketin 40 yıllık mazisi Şan ve Şerefle doludur. Ülkücü Hareketi eleştirme hadsizliğine düşenler ne Ülkücü Hareketi, ne de şanlı mazisini bilmemekte, tanımamaktadır.” dedi.

Konuşmasında Başbakan’ın Devlet Bahçeli hakkındaki sözlerini de sert sözlerle eleştiren Yalçındağ “Hepimiz Devlet Beyin Evlatlarıyız” şeklinde konuştu. Konuşmanın aardından MHP Sivas İl Başkanı Serhat Albayrak, MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Kürşad Ergün ve MHP MYK Üyesi Celal Dağgez  konuşma yaptı. Birlik ve beraberlik temasında yapılan konuşmalar sonrasında minik bozkurtun Ülkücü Yemini ve sahne alan  Osman Öztunç, Ali Kınık ve Ozan Erkan ile coşan  Sivaslı bozkurtlar muhteşem bir geceye tanıklık etti.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter