Sivas Ülkü Ocakları, Ülkücü Şehitlerimizin Kabirlerini ve Sivas Şehitliğini Ziyaret Etti

Sivas Ülkü Ocakları, Ülkücü Şehitlerimizin kabirlerine ve Sivas Şehitliğine ziyarette bulundu.

Sivas Ülkü Ocakları Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ ve Ülkü Ocaklılar Sivas Yukarı Tekke’de bulunan Ülkücü Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua etti, mezarların temizliğini ve bakımını yaptılar. Bir araya gelen Ülkü Ocaklılar sırayla Şehit Sami Çamcı, Şehit Yaşar Canikligil, Şehit Cafer Sadık Çitil ve Şehit Hayrettin Ünlüses’in kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

Sivas Ülkü Ocakları Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ kabirlerin başlarında ziyaretçilere şehitlerimiz hakkında bilgi verdi. Burada kısa bir açıklama yapan Sivas Ülkü Ocakları Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ: “Şehitlerimiz verilen destansı mücadelenin yegâne kanıtlarıdır. Ülkü sancağını kanları ile canları ile göklerde dalgalandıran şehitlerimizin yolları yolumuz, davaları davamız, emanetleri namusumuzdur. Şehitlerimizin adlarını yaşatmak, emanetlerine ve davalarına sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Bu bilinç ile gençlere şehitlerimizi ve davalarını anlatacağız. Şehitlerimizin uğrunda can verdiği Hak ve Hakikat davasını bizden sonraki nesillere taşıyacağız” dedi.

Ülkücü Şehitlerin kabirlerini ziyaret ettikten sonra Sivas Şehitliğine geçen Ülkü Ocaklılar burada şehitlerin eşyalarını inceleyerek mektuplarını ve özgeçmişlerini okudular. Şehitlerin mezarlarını tek tek ziyaret eden Ülkü Ocaklılar şehitlerin mezarlarına su döküp gül bıraktılar, dualar ettiler.

Ziyaretin ardından Sivas Ülkü Ocakları Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ Sivas Şehitliği ziyaretçi defterine “ Aziz Şehitlerimiz; Bugün, minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek üzere bir kere daha huzurunuza geldik. Emanet ettiğiniz kutsal vatan toprağını her ne koşul altında olursa olsun koruyacağımızdan, Türk Milletini ve Devletini güçlendirerek geleceğe taşıyacağımızdan emin olun. Ruhunuz şad olsun” yazdı.

Ziyaret mezarlık girişinde okunan Yasin-i Şerif ile son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter