Sivas Ülkü Ocakları “Ülkücü Şehitleri Anma” Programı Gerçekleştirdi

Sivas Ülkü Ocakları, 27 Mayıs ‘Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü’nde Ülkücü Şehit aileleri, Taşmedreseliler ve Eski İl Ocak Başkanları ile program gerçekleştirdi.

Programa Sivas Ülkü Ocakları İl Başkanı, İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, Taşmedereseliler, Ülkücü Şehit aileleri, MHP İl Başkanı, merkez ilçe başkanı  ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı. Kur’an’ı Kerim ve Mevlidi Şerif okunmasının ardından Sivas Ülkü Ocakları İl Başkanı Turan Gazi Yalçındağ konuşma yaptı.Konuşmasını, ”Aklımıza gelir Mustafa Yardımcı’nın şehadetinden 155 gün sonra açılan mezarından o pak naşının defnedildiği şekli ile durması ve kurşun yediği yerden hala kan damlamaması. Göz yaşlarımıza  boğuluruz, Halil ile Selçuk’un “gelinlik” hikayelerini anlatırken ve Halil Esendağ ile Selçuk Duracık’ın idam sehpasına şehadet getirerek gidişi; idamlarının ardından mübarek naaşlarının Kıble istikametinde duruşu ile titretiryüreğimizi derinden.” şeklinde gerçekleştirdi.

Ardından 1993′ten bu zamana kadar Sivas Ülkü Ocakaları il başkanlığı yapmış eski il başkanlarına plaket  taktimi yapılmasıyla program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter