Sivas Ülkü Ocakları Türkçe Semineri ve Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk Anma Programı Düzenledi

Sivas Ülkü Ocakları haftalık seminerlerine başladı. İlk seminerin konusu olarak “Türkçe ve Türkçe’nin Önemi” işlendi. Bununla birlikte Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk’te şehadetinin yıldönümünde anıldı.

Sivas Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilat Başkanı Enes Karabulut’un hazırlanarak sunum yaptığı seminer Ülkü Ocaklı gençler tarafından büyük ilgi gördü. Seminer sonunda Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk’ün şehadet yıldönümü nedeniyle Kuran-ı Kerim okuyup dua eden Ülkü Ocaklılara; Ocak Yöneticisi Erkan Gülmez tarafından Şehit hakkında bilgiler verildi.

2013-2014 Eğitim veÖğretim yılı ilk semineri Türk Dil Bayramı ve Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk’ün şehadet yıl dönümüne denk gelmesi nedeniyle iki programın birleştirildiğini söyleyen Enes Karabulut “seminerlerimiz Ocak Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ’ın talimatı ile her hafta değişik konular olmak üzere yılsonuna kadar aralıksız ve büyük bir ciddiyetle devam edecektir dedi.

Yaptığı sunumda Karabulut “Dil bir milletin tarihi geleneği ile birlikte, aynı soydan gelen insanların iletişimini sağlayan, aynı zamanda coğrafya ve kültür bütünlüğünü de içeren bir konuşma, yazma ve düşünme aracıdır. Unutulmamalıdır ki Milletleri millet yapan özelliklerin en önemlilerinden biriside dildir.

Hal böyle iken, Türkiye’de öz dilimiz olan Türkçe’nin, neredeyse ikinci sınıf bir dil muamelesi gördüğünü söylersek, herhalde fazla yalan söylememiş oluruz. Çünkü konuşurken de, yazarken de o güzelim Türkçe’mize fazla önem vermiyoruz. Öz yurdumuzda Türkçe’nin bırakılıp, başka dillerle reklam yapılması, konuşulması, yazılması ve işyerlerine yabancı isimlerin konulması Türkçe’nin yozlaştırılmaya çalışılmasından başka bir şey değildir. Milli birlik ve bütünlüğümüzün, Milli varlığımızın en önemli unsuru Türkçe’dir. Eğer Türkçe zarar görür, Türkçe değerini kaybederse bunun bir sonraki adımı Türk Devletinin yıkılışıdır, Türk Kimliğinin Yok oluşudur” dedi.

Ortaöğretim Teşkilat Başkanı Enes Karabulut’un konuşmasının ardından soru cevap ve beyin fırtınası gerçekleştirildi. Programın ikinci kısmında söz alan Ocak Yöneticisi Erkan Gülmez Ülkücü Şehitleri ve Ülkücü hareket içerisindeki önemleri hakkında bir konuşma yaptı. Konuşmasında Şehadet yıldönümü olması münasebetiyle Sivas’lı Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk hakkında bigiler veren GÜLMEZ “Ülkücü Şehitlerimiz bizim namusumuzdur ne unuturuz nede unutulmalarına müsaade ederiz. Yolbaşçılarımız olan Şehitlerimizin yolundan, hak hakikat yolundan yani Allah davası yolundan bir an olsun ayrılmayacağız” dedi. Konuşmanın ardın Ülkücü Şehit Ali Osman Öztürk için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Program hakkında açıklama yapan Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ “gençlerimizin Türklük gurur ve şuuru , İslam Ahlak ve Fazileti ile yoğrulmaları, çağın hastalığı olan tembellik ve gevşeklikten kurtulmaları için çalışmalar yapıyoruz ve çalışmalarımız artarak devam edecek. Yesevi Dergahı dediğimiz Ocağımızda gençlerimiz Milli ve Manevi yönden eğitimlerini tamamlayacaklar. Onlar bizim geleceğimizin teminatıdır. Bu gerçeklikle onların eğitimleri ile yakından ilgileniyor ve onların gelişimleri için her türlü fedakarlığı yapıyoruz” dedi. Açıklamasının sonunda YALÇINDAĞ “Gençlerimiz her hafta bir konuyu işleyecekler. Herkes o konuda gerekli araştırmayı yapacak ve seminerde bir kişi anlatacak yalnız seminer sadece bir kişinin anlatması ile değil daha çok beyin fırtınası şeklinde fikirlerin yarıştırıldığı, konunun özümsendiği ortamlarda gerçekleştirilecektir” dedi.

Seminer ve program toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter