Sivas Ülkü Ocakları Köy Okuluna Kütüphane Açtı

Sivas Ülkü Ocakları, Sivas’ın merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal bir alanda köy okulu olan Yıldızeli-Yakacık Çavuşlu Köyü Okuluna 1000 kitaplık kütüphane kurarak köy çocuklarının hizmetine sundu. Kütüphanenin mobilyalarını yaptıran ve düzenledikleri kampanya ile 1000 kitap toplayan Sivas Ülkü Ocakları mobilya ve kitapları okul idaresinin gösterdiği odaya taşıyarak Ebulfez Elçibey Kütüphanesi kurdu.

Okul Müdürü Naci Yılmaz “Okulumuzda bir kütüphanemiz yoktu. Merkeze çok uzak olan okulumuzun belki en büyük ihtiyacı bir kütüphanesinin olması idi. Çok şükür sizler sayesinde bir kütüphanemiz oldu. İnanıyorum ki yarınımız olan bu çocuklar buradan aldıkları bilgi ve ilham ile ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler sunacaklar. Ayrıca Elçibey gibi bir Türk büyüğünün ismini yaşatmak bizim içinde bir onur olacaktır. Destek olan tüm arkadaşlara ve Sivas Ülkü Ocakları’na teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ;

“Oku emri gereği hem okumalı hem de okutmalıyız. Çünki cahil kalmış toplumlar geri kalmak ve sömürge olmak zorundadır. Güçlü bir devlet güçlü bir millet olmak istiyorsak araştırmak, okumak ve bilgili olmak zorundayız. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi kötülüklerden, zararlı alışkanlıklardan korumanın bir yolu da onları okumaya yönlendirmektir. Bugün burada büyük ve yoğun bir çalışmanın sonucunu görüyoruz. Arkadaşlarımız merkeze uzak olan bu kırsal bölge okulumuza kütüphane kurabilmek ve Azerbaycan Türklüğü’nün Lideri Ebulfez Elçibey’in ismini yaşatmak için yoğun bir çalışma ve gayret sergilediler. Şükürler olsun bu çalışmanın meyvelerini görüyoruz. İnşallah burada çocuklarımız faydalı bilgiler edinecekler ve kendilerini yarınlara taşıyacaklar. Kütüphane konusunda bizlere destek olan tüm arkadaşlarıma ve bize bu fırsatı veren okul idaremize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar Ülkü Ocaklı ağabeylerine teşekkür etmeyi ihmal etmediler. Toplu fotoğraf çekimi ile kütüphane açılışı son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter