Sivas Ülkü Ocakları Bilgi Yarışması Düzenledi

Sivas Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilatı liseler arası bilgi yarışması düzenledi.Sivas Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi olarak geçen yıl birincisi düzenlenen ve adına Alparslan Türkeş Bilgi Yarışması verilen 2.Geleneksel Alparslan Türkeş bilgi yarışması düzenlendi.İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Ortaöğretim Birim Başkanı Mehmet Taşdelen yaptığı konuşmasında;

“Sivas Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Alparslan Türkeş Bilgi Yarışması’na hepiniz hoş geldiniz , sefalar getirdiniz.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz ve bu yıl ikincisini yapacağımız bu yarışmalardaki amacımız; genç ülküdaşlarımızın bilgilerini pekiştirmenin yanında aralarında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirmektir.

Sivas Ülkü Ocakları olarak bilginin etkinliği ve etkili kullanımı hususuna son derece önem vermekteyiz.

‘En güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir’ düsturundan yola çıkarak genç ülküdaşlarımızın bilginin değerini ve önemini yeterince idrak ettiklerini siz değerli kamuoyuna göstermek için bugünkü etkinliğimizi düzenlemiş bulunmaktayız.

Ertuğrul Gazi’nin mirasını el üstünde tutanları, Fatih’in vizyonunu kucaklayanları, Mustafa Kemal’in ‘Ya istiklal ya ölüm!’ kararını gönüllerinde, Başbuğumuz’un “üç hilalini“ ufuklarında taşıyan Bozkurtlara  selam olsun .” ifadelerine yer verdi.

Açılış konuşmasının ardından bilgi yarışması başladı. Bilgi yarışmasının içeriğinde Din,Tarih,Genel Kültürle ilgili soruların galibi 1. Meslek Lisesi oldu. Bilgi yarışmasında birinci olan okulumuza ve diğer yarışmacı katılımcılara hediyelerini Sivas Ülkü Ocakları İl Başkanı Turan Gazi Yalçındağ takdim etti.Okunan şiirlerin ve edilen Ülkücü Yemini’nin ardından program sona erdi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter