Sivas Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Tanışma Toplantısı Düzenledi

Sivas Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi 2013-2014 eğitim dönemi ilk toplantısını yaptı. Sene başında Sivas’a gelen Cumhuriyet Üniversitesi’ne kayıt yaptıran genç Asenalara bir bir ulaşan ve onların gerek kayıt sırasında gerekse kalacakları yer konusunda yardımcı olan Sivas Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi tanışma ve kaynaşma toplantısı düzenledi.

Toplantının açılışında söz alan Bayanlar Birimi  Başkanı Şeyma ÜZÜMCÜ “Kıymetli dava arkadaşlarım, genç asenalar yaklaşık bir yıldır sürdürdüğüm Bayanlar Teşkilat Başkanlığı süreci içerisinde geçen yıl mezun olarak aramızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu çok şükür ki bu sene aramıza katılan yeni arkadaşlarımız oldu. Okul kayıt döneminde aramıza katılan arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştık sonrasında Ocak Başkanımız Turan Gazi Yalçındağ’ın desteği ile yeni arkadaşlarımızın kalacakları yerler konusunda yardımcı olduk. Yeni bir yılın başında burada toplanarak önce Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehitlerimiz için Kuran okuyup dua edeceğiz. Ardından birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Allah’ın izni ile burada oluşan birliğimizi ve dirliğimizi bozmadan, artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Açıklamalarının devamında Başkan Üzümcü “Türk Tarihindeki Kadın’ın yerini bilerek, bugünkü ağır şartların Türk Kızına yüklediği Büyük Sorumluğun bilincinde yaşamak ve çalışmalarımızı yorulmadan devam etmek zorundayız. Kadın’ın eşyalaştırıldığı adeta reklam malzemesi yapıldığı günümüzde Türklük Gurur ve Şuuruna sahip,  İslam Ahlak ve faziletini idrak etmiş özümsemiş ve bu zırhla donatılmış bireyler olmak zorundayız. Görevimiz zor yolumuz uzun ve meşakkatli ama bizlerde her zorluğun üstesinden gelecek, her çileye göğüs gerecek iman ve kararlılığa sahibiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere tüm Ülkücü Şehitlerimizin ruhlarına Kuran-ı Kerim okundu. Dualar edildi. Duaların ardından tanışma yapılarak ikramlarda bulunuldu.

Yıl içerisinde yapılacak faaliyetler ve etkinlikler için beyin fırtınası yapan Bayanlar Teşkilatı etkinlik takvimi oluşturdu. Ocak Başkanımıza sunulmak üzere hazırlanan toplantı tutanağının imzalanmasının ardından toplantı son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter