Şile Ülkü Ocakları Açıldı

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca İstanbul ilimizin güzide ilçesi Şile’de İlçe Ocak açılışı coşkulu, görkemli bir şekilde yapıldı.

 

Şile Ülkü Ocaklarının açılışına Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili sayın Meral Akşener, MHP İstanbul Milletvekili sayın Ali Torlak,  MHP MYK Üyeleri sayın Hayrettin Nuhoğlu, sayın Vedat Bayram, MHP İlçe Başkanları, İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları ve Şile halkı da yoğun katılım gösterdi.

Açılış Kurban kesilerek dualar eşliğinde, mehteranlar ile başlayıp. Programın açılış konuşmasını Şile Ülkü Ocakları başkanı sayın Muhammed İslam Gökel açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Ardından Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarını yapmak üzere sırası ile İstanbul Ülkü Ocakları başkanı Sayın Gökmen Kantar, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz, MHP İstanbul Milletvekili sayın Ali Torlak, TBMM Başkan vekili ve İstanbul Milletvekili Sayın Meral Akşener gelen misafirlere, Şile halkına konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmasında Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz:”Türk gençliğinin kimlik bunalımı altında debelendiği bir çağda ortaya çıkan kurumumuz, Türk gençlerine öz kaynaklarınız hatırlatmış ve manevi dünyasını aydınlatmıştır. Cennetmekan Dündar Taşer’in gayretleri ve cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in talimatlarıyla kurulan Ülkü Ocakları, yarım asra yaklaşan köklü maziye sahiptir. Kutuplaşmanın ayyuka çıktığı bir zamanda ne Amerika, ne Rusya, ne Kızıl Çin, her şey Türklük için diyerek safını net bir şekilde belli edenlerin gönül cephesidir, Ülkü Ocakları. Binlerce şehit ve on binlerce gazisi olan mübarek bir kurumdur, Ülkü Ocakları. Ülkü Ocakları, bir gencin karşılaşabileceği her türlü sapık düşünce ve zararlı alışkanlıklara karşı adeta bir kalkan görevini görmüştür. Varoluş gayemiz Türk gençliğinin şerefli, ahlaklı, bilgili bir şekilde yetişmesi ve hayatını bu minval üzerine tanzim etmesi içindir. Kimsenin akına, yönlendirmesine, övgüsüne yahut yergisine ihtiyacımız yoktur. Milli ve manevi değerlerimizi bilmeli ve hayatınızı bu değerlere göre şekillendirmelisiniz. Bu uzun ve çileli yolda Allah hepinizin yardımcısı olsun. Şile Ülkü Ocaklarımızın güzel çalışmalara imza atacağına inanıyor, ocağımızın tekrar hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program Şile Ülkü Ocakları’nın  kurdelesi toplu bir şekilde kesildikten sonra program son buldu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter