Şehit Aileleri Genel Başkanımızla Buluştu

Geleneksel olarak Fatih Ülkü Ocakları’nın düzenlediği şehit aileleri ile buluşma programına Genel Başkanımız Olcay Kılavuz da katıldı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi;

“Binlerce mensubu şehitlik mertebesine eren bir harekete nefer olmayı bize nasip ettiği için Allah’a hamd-ü  senalar olsun. Her biri Bedr’in aslanları misali, Allah yolunda mücadele eden ağabeylerimizin, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Onların bizlere emaneti olan siz değerli ailelerimizin, acılarını paylaşmayı bir borç bilerek, her daim yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Bizler; gücümüzü, şanlı mazimizden alarak, şehitlerimizin izinden giderek, Türk milletinin ve gençliğinin teminatı olarak, emin adımlarla yürüyoruz. Bu çetin yolda sizlerin varlığı ve desteği bize,  güç vermektedir. Ülkücülük, “Vatanımın, ha ekmeğini yemişim, ha uğruna kurşun” diyebilen yiğitlerin şeref payesidir.Ne Mutlu Ki, Ülkücü Hareketin muhteşem geçmişi bu liyakata ulaşmış, alnı açık, başı dik aziz Ülkü şehitlerinin ve kahramanlarının hatıraları ile doludur. Onlarla ne kadar övünsek, gurur duysak, onlara ne kadar sahip çıksak azdır. Bizleri evlatlarınız olarak bilin. Sizlere uzaklığımız ancak bir telefon mesafesindedir” şeklinde konuştu.

Ülkücü şehitlerimizin ailelerinin de söz aldığı buluşmada, şehitlerimize dair anılar paylaşıldı. Duygulu anların yaşandığı program bir hatıra takdimi sonrasında son buldu.

Ayrıca Ülkücü Şehidimiz Halil Esendağ’ın babası Toker Esendağ, Ülkücü Şehidimiz Selçuk Duracık’ın Kardeşi Gülşen Aydınlı ve eşi, Ülkücü Şehidimiz Yusuf İmamoğlu’nun yeğeni Gürcan Yüzlü Genel Merkezimi ziyaret ederek Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ile bir süre sobet etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter