Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un Muğla’da Yapmış Oldukları Basın Açıklaması

“Geçtiğimiz günlerde Muğla Üniversitesinde bölücü örgütün uzantıları tarafından başlatılan kavga, ülkücülere yönelen saldırıların sadece bir örneğidir. Üniversite ve devlet yurdunda yuvalanan bölücüler, ülkücü öğrencilerin üzerine silah sıkacak kadar gözü dönmüş bir konumdadır.

Malumunuz üzere ülkemiz çok tehlikeli ve kritik bir dönemden geçmektedir. Milletimizin kadim birlikteliğinin ayrıştırılmak istendiği, devletimizin bin yıllık teamüllerinin ve temel felsefesinin itibarsızlaştırıldığı, komşu coğrafyalarda sergilenen halk isyanlarının ülkemizde de kurgulanmak istendiği bugün çok net olarak görülmektedir.

AKP Hükümetinin bu sakat zihniyeti ve izlemiş olduğu yanlış yol haritaları ülkemizi ve milletimizi derin bir kaosa ve endişeye sevk etmiştir. Terörle mücadele etmek yerine müzakere edenler, bölücü başından medet umar hale gelmişlerdir. Hükümetin teröristlere vermiş olduğu bu tavizler, bölücü örgüt yandaşlarını da cesaretlendirmiş,

Özellikle üniversitelerde ve devlet yurtlarında ülküdaşlarımızı hedef alan saldırılar artmaya başlamıştır.

Geçtiğimiz günlerde Muğla Üniversitesinde bölücü örgütün uzantıları tarafından başlatılan kavga, ülkücülere yönelen saldırıların sadece bir örneğidir.

Üniversite ve devlet yurdunda yuvalanan bölücüler, ülkücü öğrencilerin üzerine silah sıkacak kadar gözü dönmüş bir konumdadır.

Devletin üniversitelerine ve yurtlarına silah sokan bölücüler bu cesareti kimden almaktadır?

Eğitim kurumlarımızın terörist uzantılarının sığınağı haline gelmesine kimler göz yummaktadır?

Bu grupları kimler himaye etmekte ve ülkücü öğrencilerin üzerine salmaktadır?

Okul yönetiminin yıllardır Muğla’da yapılanan bu yasa dışı gruba karşı hiçbir yaptırımda bulunmaması ve emniyet yetkililerinin bu konuda gereken çalışma ve takibatı yapmaması bir zafiyet göstergesi değil midir?

Yeryüzünde her şeyden çok vatanını ve milletini seven ülkücü öğrenciler ayaklar altındayken, bölücüleri başlar üzerine çıkaran zihniyet kimsenin vicdanını sızlatmamakta mıdır?

Ülkücüye terörist hitabında bulunan başbakan, bir ülkücü gencin gözündeki imanı ve kalbindeki vatan sevdasını hiç görmüş müdür?

Bir turizm kenti olan bu güzel şehrin adının terör hadiseleriyle anılmasını kimler içine sindirebilmektedir?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk kültür ve medeniyetinin engin mirasından güç alan, yüce dinimizin gerektirdiği hayat nizamını kendisine ilke edinen ve Türkiye’yi “Lider Ülke Türkiye” misyonuna ulaştırmayı amaçlayan Türk gençliğinin oluşturmuş olduğu köklü bir kurumdur.

Bizim asli vazifemiz, Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamaktır.

Ülkücü gençlik, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen, insan hak ve hukukuna saygılı, ufku geniş, ama ayağı yere basan bir gençlik hareketidir.

Bu itibarla, ülkücü gençleri ısrarla kavgaya çekmeye çalışan, provoke eden bölücü örgüt mensuplarına karşı, devletimizin yetkili kurumlarını ve ilgililerini göreve davet ediyoruz. Üniversite yönetimini de bu olaylara karşı daha sorumlu ve titiz davranmaları noktasında göreve çağırıyoruz.

Derinlemesine bir araştırma yapıldığı takdirde bölücü örgüt yandaşlarının olayları çıkaran ve büyüten kesim olduğu görülebilecektir.

Ülkücü hareket, tepkilerini hukuk çerçevesi içerisinde gösterecek, asla kavgadan yana olmayacaktır. Ülküdaşlarımız üniversitede ki eğitim hayatlarını en başarılı şekilde bitirecek ve yurdumuzun dört bir yanına hizmet etmek için koşacaktır.

Ülkücü gençler milletimizin yarınlarının ümididir. Türkiye’nin gelecekteki mimarlarıdır. Bizim için bütün ülküdaşlarımız kıymetlidir. Hiçbirisinin burnunun kanamasına dahi yüreğimiz dayanmaz.

Herkes iyi bilmelidir ki, Ülkü Ocakları bir eğitim ve kültür vakfıdır ve çalışmaları da bu minval üzeredir. Ancak bu demek değildir ki, kendimizi savunmayacağız, sürekli sabır göstereceğiz.

Ülkücü Hareket, gerektiğinde tavır ve duruşunu net bir şekilde ortaya koyar ve bozkurdun azameti karşısında çakallar saklanacak delik arar.

İnanıyorum ki, yiğit Efelerin topraklarında, Muğla halkı ve Türk milliyetçileri bölücülere ve onları cesaretlendiren zihniyete asla geçit vermeyecektir.


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter