Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Karaman ve Konya’da

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Karaman ve Konya’yı ziyaret etti.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ilk ziyaret yeri olan Karaman’da öncelikle yapılacak olan devir-teslim törenine iştirak etti.Kılavuz devir teslim töreni esnasında yaptığı konuşmada “Öncelikle bizleri bir araya getiren, kardeşçe kucaklaşmamızı sağlayan Allah’a hamd-u senalar olsun. Karaman Ülkü Ocaklarında bugün Allah’ın izniyle bir bayrak değişimi gerçekleştireceğiz. Karaman’da bugüne kadar görev yapmış olan Kemal Karabüber başkanımıza ve değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu kutlu görevi bu günden sonra çok değerli dava arkadaşım Burhan Abay başkanımız yapacaktır. Kendisine başarılar diliyor, Allah utandırmasın diyorum” dedi.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz devir-teslim töreninden sonra gündeme ilişkin olarak görüşlerini dile getirdi.Kılavuz konuşmasında “Türkiye çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu sıkıntılı dönemde tüm ülküdaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Barış süreci adı altında başlatılan görüşmelerle Türk milletinin hafızası yok sayılıyor. Sizler çok uyanık olacaksınız, provokatif kişilere prim vermeyeceksiniz, okullarınızda en iyi dereceleri alarak 2023 Lider Ülke Türkiye projesinin mimarları olacaksınız’ dedi.

Karaman Ülkü Ocakları’ndaki temaslarını tamamlayan Kılavuz daha sonra MHP Karaman İl Başkanlığı’nı da ziyaret ettikten sonra Konya’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Konya’ya ulaştığında Konya Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Nur ve beraberindeki Ülkücü gençler tarafından karşılanan Kılavuz öncelikle MHP Konya İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.Buradaki istişarelerini tamamladıktan sonra Ocak binasına geçen Olcay Kılavuz burada Ülkücü Hareketin sorumluluğunun ağır olduğunu,Ocaklı gençlerin de bunun farkında olması gerektiğini belirtti.Kılavuz konuşmasında “Bu hareket için ağır bedeller ödenmekle birlikte şehitlerinin acı hatıraları hala ailelerinin de bizim de yüreklerimizdedir.Herkes Ülkücülüğe yakışır bir yaşantı ortaya koymalıdır.Onun dışında hareketimizi kullanmak ve istismar etmek isteyenleri aramızdan temizlemeliyiz.Bizim amacımız Türkiye’yi yaşadığı bu kara süreçten kurtarmaya çalışmak bunun için kafa yormak olmalıdır.Vatanımızı bölmeye çalışanlara karşı mücadele vermeli,Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almaya cesaret edenlerin ayaklarını yerden kesmeliyiz.Bir an evvel bir şahlanışı başlatmalı ve vicdan muhasebesini yapmalıyız.İhanet odaklarıyla mücadelemizde başarılı olmamızın tek yolu budur.”ifadelerini kullandı.

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter