Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Gümüşhane ve Bayburt’ta

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Gümüşhane ve Bayburt’u da ziyaret etti.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Gümüşhane’de Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı ve beraberindeki Ocaklı gençler karşıladı.Karşılayanlarla birlikte Ocak binasına geçen Kılavuz burada gençlerin düşüncelerini dinleyip çeşitli açıklamalarda bulundu.Türkiye’nin gündemi ve bu doğrultuda ülkücü hareketin misyonu üzerine açıklamalarda bulunan Kılavuz “Ülkücü gençlik Türkiye’nin yaşadığı bu kara günlerde kurtuluş ışığıdır.Milletimizin bekası noktası üzerimizde ağır bir sorumluluk vardır.Bu sorumluluğun bilincinde olup enerjimizi bu kapsamda harcamalıyız.Üniversite tahsillerimizi tamamlayarak nitelik Türk genci profili oluşturmalyız.Bununla birlikte haklarımızı meşru zeminlerde savunmalı,kavga ve kaos ortamından uzak durmalıyız.”dedi.Ocak binasındaki istişarelerinden sonra MHP Gümüşhane İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Olcay Kılavuz burada da çeşitli temaslarda bulundu.

Daha sonra Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanımız rahmetli Ali Metin Tokdemir’in kabr-i şeriflerini ziyaret edip dua ettikten sonra Bayburt’a gitmek üzere kentten ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Bayburt’a ulaştığında Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Okutmuş ve beraberindeki Ülkücü gençler tarafından karşılandıktan sonra Bayburt Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Miili Duruş gecesine katılmak üzere hareket etti.

Programa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz onur konuğu olarak katıldı. Kapalı Spor Salonu’nda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.Gecede bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, son günlerde Türk milliyetçiliğinin ucuz ve temellendirilmemiş söylemlerle sığ olarak tanımlanmaya çalışıldığını ifade etti. Kılavuz, Bayburt’un Rus işgali görmüş bir şehir olduğunu hatırlattığı konuşmasında şöyle seslendi:

“Rus işgalini görmüş yiğit Bayburtlular, tüfekle süngüyle olmasa da ülkemiz dün olduğu gibi bugün de şer odakları tarafın işgal edilmeye çalışılmakta. Küresel odakların yüce devletimizin köklerinden koparılmış, sözde bölgesel güç olma yönündeki çalışmaları bizleri içinden çıkılmaz ve geri dönüşü olmayan hezimete sürüklenmektedir. Sergilenmek istenen bu ihanet senaryosunda yüce dinimiz İslam’a bin yılı aşkın alemdarlık yapmış olan Türk milletinin, iman ve aşk medeniyeti inşasını, ucuz ve temellendirilmemiş söylemlerle milliyetçiliği sığ olarak tanımlayarak ayaklar altına alma cüretini sergilemektedirler. İçinde bulundukları hezeyanı yeni Osmanlıcılık akımı olarak ileri sürenlere hatırlatmak isteriz ki, Osmanlı’yı Cihan hakimiyetine mazhar eden güç ‘ayaklarımız altındadır’ dediğiniz milliyetçiliğin verdiği güçtür” dedi.

Kılavuz, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş nezdinde yöneticilerini ve tüm ülkücüleri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Konuşmaların ardından Mehmet Eraslan isimli genç tarafından “İşte Ülkücüler” adlı şiir okundu. Vatandaşlarca yoğun ilgi gösterilen gecede, Bayburt’ta ki en yaşlı Ülkücü olarak Kemal Çağ’a (80) Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tarafından plaket takdim edildi. Sanatçılar Ali Kınık ve Osman Öztunç’un söyledikleri türkü ve ezgileriyle devam eden gecede, ellerinde Türk bayraklarıyla salonu dolduran gençler coşku dolu anlar yaşadı.

Gençlerin ve bayanların yoğun ilgi gösterdiği geceye, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MHP Bayburt İl Başkanı İdris Aydın, İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Burç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Haluk Akkoyunlu, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Gümüşhane il ocak başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz programın ardından yurt gezisine devam etmek üzere Bayburt’tan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter