Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Çorum’da Nevruz Kutlamasına Katıldı

Çorum Ülkü Ocakları tarafından Nevruz Bayramı kutlaması düzenlendi.Kutlamaya Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’da katıldı.Yapılan organizasyonda Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen konsere, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yanı sıra Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, MHP Çorum Eski Milletvekili Muharrem Şemsek, DYP Çorum eski Milletvekili Adnan Türkoğlu, MHP Çorum İl Başkanı Ercan Daşdan, MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Başkanı Mahmut Alparslan, Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Çelik, ilçe ocak başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Nevruz kutlaması kapsamında yapılan organizasyona bayanların ilgisinin yoğun olması dikkat çekti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şölende Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Çorum İl Başkanı Ercan Daşdan, Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Çelik, birer konuşma yaptı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

Nevruz Türk Milletini birbirine bağlayan kenetleyen önemli bir değerdir.
Atalarımızın ayak izlerini bıraktığı at koşturup kılıç kuşandığı, Türk dünyasının kuzeyinden güneyine batısından doğusuna bu engin coğrafyada yaşayan Türk varlığının yaygın olarak kutlandığı bir bahar toyudur.
Nevruz Türk’ün gönlünde yanan istiklal ateşinin demirden dağları erittiği iradenin adıdır. Kabına sığmayan Türklüğün dağı eritmek için yaktığı büyük ateş cihan mefkûremizin yönünü de aydınlatmaktadır.
Binlerce yıldan beri hiç sönmeden yanan bu ateş gelecekte de kıvılcımlarından binlerce gönlü tutuşturarak ortak kültür ocağında binlerce ruhu ısıtacaktır.
Binlerce yıl önce Türk’ün sinesinde tutuşan bu ateş ebediyete kadar yanmaya devam edecektir.
Ancak ne acıdır ki Nevruz ülkemizde bazı hain odaklar tarafından paylaşılmaya çalışılmaktadır. Bölücü hainler karanlık emellerine Nevruz’u alet etmekte bu güzel günü kirli fikir ve tavırlarıyla lekelemektedir. Türkmen beyi Uzun Hasan’ın baş şehri olan kadim Türk toprağı Diyarbakır ihanetin acı çığlığı ile sarsılmıştır.
Bugüne kadar ülkemiz hiç bu kadar küçük düşürülmemiştir. Aziz milletimizin varlığı bu denli ayrıştırılamamıştır. Akp iktidarının başlattığı sözde çözüm süreci tam bir çözülme süreci olmuştur. İnsanlıktan nasibini almayan caniler masum birer özgürlük savaşçısı olarak sunulmaktadır.
Ama ne yaparlarsa yapsınlar yüce milletimiz bu alçak senaryoya fırsat vermeyecektir. Türk milliyetçileri ülkemizin bölünmesine asla seyirci kalmayacaktır. İyi bilsinler ve hissetsinler ki bozkurtun nefesi her an için enselerindedir! Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi “ can feda olsun, gerekirse Anadolu’yu yeniden fethederiz.

Halkoyunları gösterisi ile mehteran gösterisinin ardından Mustafa Yıldızdoğan’ın da sahne almasından sonra konser sona erdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter