Genel Başkanımız SayınOlcay Kılavuz Bilecik,Kütahya,Balıkesir ve Çanakkale’de

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz yurt çapında yaptığı ziyaretleri Bilecik,Kütahya,Balıkesir ve Çanakkale ile sürdürdü.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un ilk ziyaret yeri olan Balıkesir’de,Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Coşkun Özkan ve beraberindeki Ülkücü gençler karşıladı.Ocak binasında görüşmeler yapan Olcay Kılavuz katılım sağlayan üniversite ve ortaöğretim birimlerinden Ülkücülerle sohbet etti. Sohbet genel olarak ülke gündemi, ülkücü karakter ve ülkücülerin vizyonu üzerine oldu.

“Ülkücü Hareketin geçmişte binlerce şehit verdiğini hatırlatıp, bu dava böylesine kutlu ve dualı bir davadır. Ülkü Ocakları’nda bulunan her birey bunun farkında ve bilincinde olmalıdır.” Ülkü Ocaklarında bulunan herkes bu davayı; şu kişi şu görüşten, bu kişi başka görüşten ayrımı yapmadan her kesime ulaştırmalı ve onlara ülkemizin ne kadar kritik bir dönemde olduğunu anlatarak bilinçlendirmelidir.” dedi.Ülkücülüğümüz Allah’ın kulu ve milletin hizmetkârı olma davasıdır. Bu bizler için birer şereftir hatta varoluşumuzun yegâne esasıdır. Böylesine kutlu bir dava o nispette kutlu bir iman, kutlu bir aşk, kutlu bir bilinç, kutlu bir aksiyon ve kutlu bir karakter ister.Konuşmasında  içine girilen sürecin dehlizlerden farkı olmadığını ifade etti. İhanet çemberinin tam ortasında bulunan ülkemiz üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtma görevini geçmişten bu yana üstlenen biz Ülkü Ocaklılar, bundan bir an olsun tereddüt duymadan kutsal görevimizi ifa ettik ve iradeli duruşumuzdan asla ödün vermedik vermeyeceğiz.İdam sehbalarına cıkarken nasıl kararlı olduysak şu an da bize düşen aynı kararlılıkla mücadele etme görevi gene bizlere düşmüştür.Allah bu kutlu davanızda hepinizin yardımcısı olsun dedi ve Ne Mutlu Türk’üm diyerek sözlerine son verdi.

Sonrasında Balıkesir Belediye Başkanı  İsmail O ve Mhp İl Başkanı Mehmet Duran görüşmelerde bulunan Sayın Olcay Kılavuz Çanakkale’ye gitmek üzere Balıkesir’den ayrıldı.

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u ikinci durağı olan Çanakkale’de Çanakkale Ülkü Ocakları Başkanı Fath Sarı ve Ülkücü gençler tarafından karşılandı.Üniversite ve ortaöğretim biriminden gençlerle istişarelerde bulundu. 2 Mart Cumartesi günü Çanakkale Kredi Yurtlar Kurumu’nda çıkan olaylar sonrasında Kredi Yurtlar Kurumu’ndan 8 ülkücü öğrencinin uzaklaştırılması hususuna değinen Genel Başkan Olcay Kılavuz, ülkemizin sürüklendiği kaos ortamında ülkücü gençlik üzerinde psikolojik baskı oluşturulmaya çalışıldığının altını çizerek, Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak Çanakkale Ülkü Ocakları’nın yanında olduklarını ve gerektiğinde masaya yumruğunu vuracak iradenin sadece ve sadece Ülkücü İrade olduğunu vurguladı.

Ülkü Ocakları olarak kuruluşundan bu yana ırkı ve yaradılışı ne olursa olsun kendini Türk ve İslam safında hisseden herkese gönül kapılarımızın açık olduğunu vurgulayan Sayın Genel Başkanımız Kılavuz Ülkücülük üniforması üzerine yakıştırılmaya çalışılan çirkin yaftalara inat Ülkücü duruşumuzla cevap vermemiz gerektiğini belirtti.” Ocaktan sonra MHP Çanakkale İl Başkanı Efkan Erkan’ı da ziyaret eden Kılavuz Kütahya’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç ve üniversite ve ortaöğretim birimi tarafından karşılanan Olcay Kılavuz TOKİ  Şeyh Edebali Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra,Kütahya Mhp İl binasına geçti. Basın toplantısına katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kütahya MHP İl Başkanlığı’na başarılar diledi. Kılavuz burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Bugün Kütahya’da bulunma sebebimiz yenilenen İl Başkanımıza desteklerimizi belirtmek. Yeni yönetimimiz en yakın seçimlerde, mahalli seçimlerde MHP sancağını en yükseklere taşıyacaktır. Ülkücülerin siyasi arenada temsilcileri olan MHP’nin yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz.”

Daha sonra Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç ile birlikte ocak binasına geçen Sayın  Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ortaöğretim ve üniversite teşkilatıyla buluştu. Ülkücülüğün yanlış tasvir edilmemesini ülkücülüğün ve ülkücünün diğer insanlara nazaran sorumluluklarının 5 kat daha fazla olduğunu, ben ülkücüyüm diyenlerin örnek davranış hal ve hareket sergileyebilmesi gerektiğini söyleyen genel başkan Olcay kılavuz ülkücülük zorlu ve meşakkatli bir yoldur bu yolda  elbetteki bir çok zorluklarla karşılaşacağız ama inanıyorum ki biz bunların üstesinden geleceğiz.

Ülkücülükte eğitim ve öğretim hayatının çok büyük önem taşıdığını ülkücü arkadaşlarımızın bu zorlu öğrencilik hayatlarında derslerine dikkat etmesi ve diğer arkadaşlarına örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.”Biz öncelikle peygamber efendimizi ,alparsalan türkeşi örnek alarak kendi hayatımıza yansıtmalı ve yön vermeliyiz . Ülkücü camia içerisinde ben ülkücüyüm diyerek bu davaya fitne fesat sokmaya çalışan düşük ceket gezip,kavga ve dövüş içerisinde bulunanlara asla ve kesinlikle geçit vermeyeceğiz.” dedi. Daha sonra türk eğitim sen şube başkanı Mehmet karabekir ile kısa bir muhabbetin ardından Ülkücü şehitlerden Hasan Şimşek’i kabri başında ziyaret edip,ailesine başsağlığı diledi.

Sayın Genel Başkanımızın son durağı ise Bilecik oldu.Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Bayraklı,yönetimi ve Ocaklı ve gençler tarafından karşılandı. Gençlerle sohbet eden Olcay Kılavuz ülkemizde yaşanan son durumlara değinerek üniversitelerde milliyetçiler üzerinde ağır baskılar kurularak yıldırma politikalarının uygulanmaya çalışıldığını ve Kars Kafkas Üniversitesi, Marmara üniversitesi Ankara Üniversitesi DTCF, Muğla Üniversitesi başta olmak üzere onlarca üniversitede yaşanan sorunlara değinerek PKK yapılanmalarının adeta önünün açıldığı imtiyazların gösterildiğini ve milliyetçilerin sindirilmeye çalışıldığı ortamlardan bahsederek onlarca öğrencinin eğitim hayatı kesintiye uğramasına sebebiyet vererek okullarından uzaklaştırıldığını belirtti.Sözlerine 80 dönemlerinde mücadele etmiş ülkücü camia ve milleti, vatanı, dini için hiç düşünmeden şehit düşen, idam edilen 5.000’i aşkın Ülkücü ağabeylerimizden bahsetti.‘O dönemlerde Türk milleti için biz büyük bedeller ödedik fakat milletimiz bizleri ne garip tecellidir ki mafya kavgacı GİBİ ithamlarla derin üzüntüye boğdular. Biz milletimiz için varız milletimiz için yaşarız milletimiz için ölürüz’ diyerek sözlerine devam etti.

Türk milleti; son zamanlarda yapılan milli değerlerimizi silme operasyonlarına kapılmamalı, titreyip kendine dönmeli ve milliyetçiliği Türklüğü ayaklar altına almaya çalışan zihniyetin ayaklar altına alınması gerektiğini söyleyen Kılavuz ortaöğretimli gençlere ehemmiyet verilmesi gerektiğinin ve onların camiamızın geleceği olduğunun altını çizdi.Ülkücü camianın her zamandan daha fazla birlik, beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak ocakta ki gençlerden kendisine söz vermelerini istedi. Bilecik’e tekrar geleceğini ve gönlünün her zaman Ülküdaşlarıyla olduğunu belirten sayın Olcay Kılavuz hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Bilecik’ten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter