Sarıkamış Ülkü Ocakları Açıldı

Ülkü Ocakları Kars İl Teşkilatı’nın aylar süren çalışmaları neticesinde Sarıkamış’a Ülkü Ocağı açılarak ocak başkanı atandı.

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in bizzat katılımıyla büyük bir kalabalık, Kuran-ı Kerim ve dualar eşliğinde Sarıkamış’a yakışır bir ocak açılışı yapıldı.

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel açılışta yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“Yılın ilk karının yağdığı bugün, burada kutlu bir görevi yerine getirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sizlerinde bildiği gibi on yıldan fazladır Sarıkamış ilçemizde Ülkü Ocağımız bulunmuyordu. Uzun araştırma ve çalışmalarımız sonucunda Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin de onayı doğrultusunda bu gün Sarıkamış’a ocak binamızı açıyor ve çok kıymetli bir arkadaşımızı ocak başkanı olarak atıyoruz. Yüce Allah’a hamdolsun ki, bu kutlu görev bizlere nasip oldu. Siz değerli Sarıkamışlılar’dan ricam, istirhamım o ki; ocağımıza, ocak başkanımıza, ocak yönetimimize her anlamda sahip çıkmanızdır. Sarıkamış ki; yiğidin ve ülkücünün harman olduğu, tarihi şan ve şerefle dolu olan ve bağrında binlerce şehidi barındıran kahraman bir ilçemizdir ve bu kahraman ilçemizde bugün açılışını yaptığımız Ülkü Ocağımız hayırlı olsun. Ülkü Ocakları’nın bozkurtlu bayrağını dalgalandırmak üzere Önder Durak kardeşimize emanet ediyoruz. Yüce Rabbim utandırmasın, yar ve yardımcımız olsun. Çıktığımız bu kutlu yolda gayret ve mücadele bizden, zafer yüce Allah’tandır. Ocağımızın açılışında maddi ve manevi emeği geçen herkesten Allah (c.c) razı olsun.”

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Önder Durak’ı Sarıkamış Ülkü Ocağı Başkanlığı görevine atadı. Bayrak ve Kuran-ı Kerim eşliğinde gerçekleştirilen atamada coşkulu anlar yaşandı.

Ülkü Ocakları Sarıkamış İlçe Başkanı Önder Durak yaptığı konuşmasında;

“Bugün bizlere verilen bu kutlu görevi yüce Allah’ın izniyle en iyi şekilde yerine getireceğimize inancım tamdır. Uzun yıllardır Sarıkamış’ta Ülkü Ocağı’nın bulunmaması bizleri derinden yaralıyordu. Çok şükür ki, artık ocağımız açıldı. Hiç zaman kaybetmeden faaliyetlerimize başlayacağız. Önce yüce Allah’ın sonrada sizlerin yardımlarıyla Ülkücü Hareket’i temsil noktasında zerre zafiyet göstermeden, zerre taviz vermeden hak ettiği en iyi yerlere taşıyacağımıza emin olabilirisiniz. Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan siz değerli ülküdaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak ise;

“Bugün açılışı gerçekleşen Ülkü Ocağımızın Sarıkamış’ımıza hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bizlerde elimizden gelen desteği esirgemeden ocağımıza ve ocak başkanımıza vereceğiz. Allah hayırlı uğurlu etsin.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen açılış programına Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Sarıkamış Ülkü Ocağı Başkanı Önder Durak, Arpaçay Ülkü Ocağı başkanı Cemil Koç, şehir içinden ve şehir dışından çok sayıda ülkücü katılmıştır.

Karşılıklı sohbetlerin ardından Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve ülkücülerden oluşan kalabalık bir grup taziye yerlerini ziyaret ettiler.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter