Samsun Ülkü Ocakları’nın ‘Bizi Bekleyenler Var’ Projesi Kapsamındaki Ziyaretleri Devam Ediyor

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, “Bizi Bekleyenler Var” projesi çerçevesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Son olarak Canik ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde düzenlenen ve mahalle gençlerinin yoğun ilgi gösterdiği gençlik buluşmasında konuşan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs; Canik’e, Yavuz Selim Mahallesi sakinlerinin yarınlara umutlu bakabilmeleri adına ilk adımı atmak için geldiklerini ifade etti.

Yavuz Selim Mahallesi’ne hâkim olan karamsar tablonun bir an evvel sonlanması gerektiğinin altını çizen Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs; “Bugün buraya seçim çalışması yapmaya ve sizlerin oyunu talep etmeye gelmedik. Hasretimizi dindirmek ve çayınızı yudumlamak için buradayız. Sohbetinizle içimizi ısıtmak ve dertlerinizi paylaşmak için sizinleyiz. El ele vermenin zamanı, gönüllerimizi birleştirmenin sırası gelmiştir. Ümit ediyorum ki; bu toplantı sarsılmayacak dostluk köprüleri inşa etmemize vesile olacaktır. İnanıyorum ki; bu buluşma Yavuz Selimli gençlerin karanlıklar içerisindeki istikballerine bir kıvılcım yakmamıza imkân tanıyacaktır.” dedi.

Toplantıda söz alan bir mahalle sakininin “Maddi imkânsızlıklar yüzünden çocuklarımızı dershanelere gönderemiyoruz, ders aldıramıyoruz. Sınav yarışında geride kalıyorlar.” sözlerine cevap veren Örs, “Zenginin parası varsa, Yavuz Selimli gençlerin ülkücü ablaları, ağabeyleri var. Gençlerimizin tahsil hayatları esnasında her zaman yanlarındayız, en büyük destekçileriyiz. Bugün itibarıyla, liseye ve üniversiteye giriş sınavlarına yönelik takviye kurslarımızı açmak için çalışmalara başlıyoruz. Kitap temini noktasında da kaygınız olmasın. Cenab-ı Allah’ın izniyle, hep birlikte zorlukların üstesinden gelecek ve başarıya ulaşacağız.” diye konuştu.

Madde bağımlılığının ehemmiyet arz eden bir sorun olduğunu kaydeden Örs; “Bu konuda mutlaka ebeveynler ve yeni nesiller bilinçlendirilmeli. Bu durumun sebebiyet vereceği olumsuz neticeler konusunda bilgi aktarımı yapılmalı ve gerekli tedbirlerin alınması sağlanmalıdır. Bu doğrultuda, ailelerin birlikte sosyal aktivitelere katılımının sağlanacağı etkinlikler tertip edilebilir. Zira; mutlu aileler ve sağlam aile-içi bağlar toplumsal hastalıkların önüne geçmek açısından hayatî önem taşımaktadırlar. Biz de, aileleri birlikte vakit geçirmeye teşvik etme gayesiyle “SineMahalle” projemizi  sunuyoruz. Ailelerimizi sinema günlerinde misafir edebiliriz.” sözleri ile konuşmasını noktaladı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter