Samsun Ülkü Ocakları’ndan Sunum Yarışması

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, “Abide Şahsiyetler Sunum Yarışması” düzenliyor. Ortaöğretim öğrencilerinin hazırlayacakları sunumlar ile yarışacakları sunum yarışmasının finali, 22 Kasım’da Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Bilginin Peşinde Bir Nesil Hayalimiz
Yarışma hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Eğitimi, projelerimizin odak noktası hâline getirdik. Ülküdaşlarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda, sunum yarışmamızın 2.sini tertip etmek için çalışmalara başladık. Bu yarışmanın, katılımcı arkadaşların gelişimlerine pek çok noktada katkı sağlayacağına inanıyorum. Sunumların hazırlık aşamaları; bilgiye ulaşma, teknolojiyi doğru kullanabilme, etkili anlatım yöntemleri belirleyebilme ve sunumu görsel/işitsel ögelerle destekleme açılarından faydalı olacaktır.” dedi.
Kökü Mazide Olan Atîyiz
Türk tarihinde iz bırakan mümtaz şahsiyetleri bu vesileyle bir kez daha yâd edeceklerini ifade eden Örs; “Kökü mazide olan atîyiz. Mazimizden aldığımız kudret ile atîye yön verme iddiası taşıyoruz. Dolayısıyla, bizler için örnek teşkil eden abide şahsiyetlerimizi de tanımak mecburiyetindeyiz. Zira, Türk çocuğu ecdâdını tanıdıkça, daha büyük işler yapabilmek için kendisinde kuvvet bulacaktır. Bu yarışma da, hem yarışmacı öğrencilere hem de final akşamı yarışmamızı izlemeye gelecek katılımcılara, müstesna karakterleri tanıma fırsatı verecektir.” diye konuştu.
Katılan Herkese Kitap Hediye Edilecek
17 ilçenin tamamında lise tahsillerini sürdüren öğrencilerin katılabilecekleri yarışmada, izleyici oylarıyla belirlenecek. Dereceye girenlerin birtakım ödüllerin de sahibi olacakları yarışmada, katılan herkese kitap hediye edilecek. En büyük hediyenin, bu yarışmaya katılarak, kalabalık bir topluluk önünde sunum yapabilme yetisi kazanmak olduğunu kaydeden Örs, tüm Samsunluları 22 Kasım’da Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’ne davet etti.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter