Samsun Ülkü Ocakları’ndan 2.Abide Şahsiyetler Sunum Yarışması

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Abide Şahsiyetler Sunum Yarışması’nın kazananları, Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nde yapılan finalle belirlendi. Hüseyin Nihal Atsız sunumuyla yarışmaya katılan Milli Piyango Anadolu Lisesi Öğrencisi Semih Ayna, seyircilerin oylarıyla birinci olurken, büyük ödül olan tablet bilgisayarın da sahibi oldu.
Ortaöğretim öğrencilerinin hazırladıkları sunumlar ile yarıştıkları finale; Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, MHP İlkadım İlçe Başkanı Köksal Şimşek, Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kıcır, Canik İlçe Başkanı Güner Akkurt, 19 Mayıs İlçe Başkanı Murat Küçük, Ayvacık İlçe Başkanı Erdal Avcı, Türk Ocağı Samsun Şube Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları ve çok sayıda davetli katılırken, pek çok kişinin de yarışmayı ayakta izlemek zorunda kalması dikkat çekti.
Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Türk tarihinde iz bırakan mümtaz şahsiyetleri bu vesileyle bir kez daha yâd ediyoruz. Kökü mazide olan atîyiz. Mazimizden aldığımız kudret ile atîye yön verme iddiası taşıyoruz. Dolayısıyla, bizler için örnek teşkil eden abide şahsiyetlerimizi de tanımak mecburiyetindeyiz. Zira, Türk çocuğu ecdâdını tanıdıkça, daha büyük işler yapabilmek için kendisinde kuvvet bulacaktır. Bu bakış açısı, yarışmamızın çıkış noktasını da teşkil etmektedir.” dedi.
Sunumların ardından yapılan seyirci oylamasında, Hüseyin Nihal Atsız sunumu ile Milli Piyango Anadolu Lisesi Öğrencisi Semih Ayna birinci, Osman Yüksel Serdengeçti sunumuyla Köksal Ersayın Anadolu Lisesi Öğrencisi Arzu Bilgin ikinci, Cevher Dudayev sunumu ile Ladik Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Mertcan Dinçel ise üçüncü oldu. Tüm yarışmacılara kitap hediye edilirken, birinci Semih Ayna tablet bilgisayar, ikinci Arzu Bilgin çeyrek altın, üçüncü Mertcan Dinçel ise Samsunspor formasının sahibi oldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter