Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Ağrı, Erzincan Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Kaya yurt genelinde teşkilat ziyaretleri kapsamında Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Ağrı, Erzincan illerini ziyaret etti.

İl ziyaretleri kapsamında ilk durak Samsun oldu. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Samsun Ülkü Ocakları Binasında İl Ocak Başkanı M.Batuhan Örs ve çok sayıda Ocaklı genç tarafından karşılandı. Samsun Ülkü Ocakları Başkanı M.Batuhan Örs ile bir toplantı yapan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ocaklı gençlerle de sohbet etme fırsatı buldu. Sohbet sırasında ortaöğretim ve üniversite mensubu gençlerle tek tek tanışarak onların ülke sorunları hakkındaki görüşlerini aldı. Yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi alan Genel Başkan Yardımcımız, Samsun’da Ülkücü Hareketi daha etkin hâle getirmek için neler yapılabileceği üzerinde durdu. Samsun Ülkü Ocakları’nın başarılarının devamını dileyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Şehirden ayrıldı.

Ziyaretlerine Ordu ili ile devam eden Genel Başkan Yardımcımız Ordu şehrinde çeşitli görüşmeler yaptı. Görüşmeler sonrasında Ordu Ülkü Ocakları Başkanı Dursun Kalpaklıoğlu ve ocak yöneticileri ile teşkilatımızın verimliliğini arttırmak üzere görüşmelerde bulundu. Türkiye’nin yaşadığı karanlık süreci değerlendiren Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya : “Ülkü Ocakları’na bugün daha fazla ihtiyaç var. Bunun için daha çok çalışmamız gerekiyor. Gençlerimizin her alanda kendilerini yetiştirerek Türk Milleti’ne faydalı bireyler haline gelmelidir.” dedi. Buradaki istişarelerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Giresun’a gitmek üzere yola çıktı.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’nın sonraki durağı Giresun oldu. Giresun Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Ozan Kaya burada Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Konal, Ocak Yönetimi ve ortaöğretim gençleriyle sohbet etti. Giresun Ülkü Ocakları’nın faaliyetlerini inceleyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Ozan Köymen ile gündem ile alakalı sohbetlerde bulundu ve ardından Trabzon’a geçti

Trabzon’da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya; İl Ocak Başkanı Vursay Altaş ve yönetimi tarafından karşılandı. Ocakta istişare yapan Genel Başkan Yardımcımız son dönemde yaşanan gelişmelere dikkati çekerek “Ülkemizde bir kavga ve kargaşa ortamı yaratılmak istenmektedir.Ülkücü gençliği de bu olayların içine çekme çalışmaları yapılmakta, Gençliğimiz bu kirli tezgaha alet edilmek istenmektedir. Şu bilinmelidir ki Ülkücü Hareket’in hiçbir mensubu sokaklarda olmayacaktır. Görevi ne olursa olsun herkes buna dikkat edecek gerekli tepkiler meşru zeminlerde gösterilecektir. dedi. Sonrasında şehirdeki temaslarını tamamlayarak Trabzon’dan ayrıldı.

Ziyaretlerine Rize ile devam eden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’yı, Rize Ülkü Ocakları Başkanı Recep Bakırcı ile Ocaklı gençler karşıladı. Karşılama sonrasında il ocak binasına geçildi. Rize Ülkü Ocakları’nda konuşan Genel Başkan Yardımcımız: Ülkücü gençliğin ülkenin içinde bulunduğu süreçte çatışmalardan ve yasadışı faaliyetlerden uzak durması gerektiği, hükümete ve diğer mercilere tepki gösterilmesi noktasında demokratik meşru zeminlerin kullanılması gerektiği konularına değindi. Bu kapsamda Ülkü Ocakları’nın basın ve sosyal medya aracılığıyla çalışmalarının bulunduğu, il teşkilatlarımızın da bu çalışmalara destek vererek daha fazla insana ulaşmak için mesai harcaması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Daha sonrasında Ocaklı gençlerle tek tek tanışıp sohbet eden Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ülkücülük ve Ülkü ocaklarının görevlerini elealdı. Genel Başkan Yardımcımız İl Ocak ziyareti sonrasında şehirden ayrıldı.

Yurt gezileri kapsamında Artvin İline gelen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya, bir süre İl Ocak Başkanı Serdar Kılınç ile istişarelerde bulundu. Daha sonra üniversite ve ortaöğretim öğrencilerinin yanı sıra ocak yöneticileriyle de bir araya gelerek sohbet etti. Ülkü Ocaklarının misyonu ve vizyonu üzerinde duran Genel Başkan Yardımcımız, Artvin Ülkü Ocaklarının gelecek eğitim hususunda ne gibi faaliyetler içerisinde bulunması gerektiğini de ifade etti. Ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya Erzurum’a gitmek üzere şehirden ayrıldı.

Erzurum’a gelen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’yı Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı ve yönetimi karşıladı. Erzurum İl Başkanlığı ve İlçe Ocakların mevcut durumu hakkında Erzurum Ülkü Ocak Başkanı ile istişare eden Genel Başkan Yardımcımız daha sonra İl Ocak Yöneticileri ile teşkilatımızın verimliliğini arttırmak üzere görüşmelerde bulundu. Sohbetin başında Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un selamını ileten Ozan Kaya, yöneticiler ve gençler ile tek tek tanışarak görüşlerini aldı. İl Ocak Yöneticileri ile yapılan görüşmelerde Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin yurt genelinde yaptığı eğitim ve kültür projeleri değerlendirildi. Erzurum Ülkü Ocakları’nın başarılarının devamını diledi. Sonrasında Erzurum ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya Ağrı’ya geçmek üzere şehirden ayrıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’nın bir sonraki durağı Ağrı iliydi. Ağrı Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Aydın ve üniversite ile ortaöğretim teşkilatlarına mensup gençler tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcımız Ağrı Ülkü Ocakları’nda kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında: Ülkücüleri, Allah’ı, Kitabı, Peygamberi bilen sadece bilmekle kalmayıp hayatına tatbik eden, vatanını milletini seven sadece sevmekle kalmayıp sevdiği için en çok çalışan, düşünen sadece düşünmekle kalmayıp aynı zamanda fikir üretebilen kişiler olarak tanımladı. Sonra Ülkücülerin, milletin refahı ve vatanın selameti için kaybedecek vakitlerinin olmadığını, her zaman daha çok çalışmaları gerektiğini vurguladı. “Türk tarihinin bizlere verdiği sorumluluğu yerine getirmek ve üzerinde yaşadığımız toprağı vatanlaştıran ecdadımıza layık olmak mecburiyetindeyiz.” dedi. Sonrasında Ağrı Ülkü Ocakları’nın durumu hakkında bilgi alarak ziyaretlerini tamamladı.

Teşkilat ziyaretlerinin son durağı Erzincan’dı. Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Erzurum sonrasında Erzincan’a geçerek oradaki Ülküdaşlarımız ile buluştu. Genel Başkan Yardımcımız Erzincan Ülkü Ocakları’nda il ocak yönetimi tarafından karşılandı. Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Çağatay Mutlu ve yönetimiyle istişare toplantısı gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, Ocakta bulunan ortaöğretim ve üniversiteli ülküdaşlarımızın hepsiyle selamlaşarak tanıştı. Tanışmanın ardından Ülkü Ocaklar Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya bir konuşma yaptı. Genel Başkanımızın Sayın Olcay Kılavuz Bey’in selamlarını getirdiğini söyleyen Ozan kaya bu konuşmada: Türkiye tarihi açıdan çok önemli bir eşiktedir. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne kasteden unsurlar geçmişte ulaşamadıkları emellerine şimdi ulaşma çabasındadır. Şehit kanlarıyla sulanan aziz vatanımızı sonuna kadar korumak en temel vazifemizdir. Ülkücü hareketin yılmaz neferleri olarak ideallerimizden ve kutsal davamızdan hiç bir zaman taviz vermeyecek, bu vatanın birliği ve bağımsızlığının korunması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Yurt gezileri kapsamında il ziyaretleri tamamlayan Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Erzincan’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter