Samsun Bafra Ülkü Ocakları’ndan “Kadına Şiddete Hayır” Programı

Samsun Bafra Ülkü Ocakları 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadına Şiddete Hayır” sloganı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

8 Mart günü nedeni ile yapılan basın açıklamasında Bayanlar Birimi Başkanı Ayzıt Çimir, 21. yüzyıl Türkiye’sinde hâlâ kadına şiddetin konuşulduğunu, kadının toplumdaki rolünün sorgulandığını ve bir kaç göstermelik sözün ötesine geçilemediğini dile getirdi. Mevcut siyasi yönetim döneminde kadına şiddetin gittikçe artan bir grafik izlediğini belirten Çimir, şöyle konuştu: ”Cumhuriyet Türkiyesi kadına Batılı birçok devletten fazla haklar vermiş ve kadının itibarını tesis ve teslim etmeye çalışmıştır. Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ve Türk kadınına olan güveni kadınların sosyal hayattaki pozisyonlarını güçlendirmiş, onları birçok alanda erkeklerle aynı duruma getirmiştir. Aşağı yukarı bütün meslek dallarında yer alan kadınlarımız, topluma ev hanımlığı gibi kendilerine çizilen sınırların dışında da ne kadar başarılı olduklarını göstermişlerdir. Bütün bunlara rağmen kadınların sosyal hayatta karşılaştıkları sorunlar bitmemiştir. Özellikle kadına şiddet büyük bir sorun olarak önümüzde durmaktadır. Televizyonlarda her gün kadına şiddet haberleri izliyor, ne yazık ki bunların önüne geçemiyoruz.” Devamında mutlu ve sağlıklı bir toplumun oluşmasında kadının rolünü dile getiren Şimşir, “Kadının şahsiyetini yüceltmek, onurunu korumak bizlerin boynunun borcudur. Günümüzde artık hiçbir kadın koca dayağından, erkek zulmünden ölmemeli, darp görmemeli hatta sözlü şiddete maruz kalmamalıdır. Devletin gerçek manada koruyucu eli kadının üzerinde olmalı, ona kol kanat germelidir. Bu dileklerle bütün kadınlarımızın, annelerimizin ve özellikle şehit yakını kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyor, en derin sevgi ve hürmetlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Basın açıklamasının ardından Bafra Ülkü Ocakları, MHP Bafra Kadın Kolları’ndan oluşan bir grupla birlikte vatandaşlarımıza Karanfil dağıttı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter