Samsun-Bafra Ülkü Ocakları Zafere Yürüyüş Gecesi Düzenledi

Samsun-Bafra Ülkü Ocakları, Zafere Yürüyüş adlı gece düzenledi.

Bafra Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen geceye Samsun Ülkü Ocakları Başkanı M. Batuhan Örs, Samsun Ülkü Ocakları Teşkilatlandırma Masa Başkanı H. Kürşat Geze, Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu ve İl Ocak Yöneticileri, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MHP Bafra Belediye Başkanı Adayı T. Özgür Topkaya, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, MHP Belediye Meclis Üyesi adayları, Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı İbrahim Akekmekçi, TÜRKAV Bafra Şube Başkanı Gıyas Varol, bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecede Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, Samsun Ülkü Ocakları Başkanı M. Batuhan Örs ve MHP Bafra Belediye Başkanı Adayı T. Özgür Topkaya birer konuşma yaptılar. Gecenin ev sahibi Hakan Eroğlu yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Bizler milletimizin göz bebeği gençlerimizi millî ve manevi değerlerine sahip, her anlamda donanımlı birer nesil olarak yetiştirmenin derdindeyiz. Yaptığımız ve yapacağımız işler hep bu amaca hizmet edecektir. Ülkü ocakları her anlamda önemli bir güçtür. İlkeli, dürüst, vatanperver duruşuyla Türk milletine güven vermektedir. Ülkü Ocakları aynı zamanda birleştirici bir güçtür. Birliğimizi, beraberliğimizi ocak çatısı altında daim etmeli, sen-ben çekişmelerinde sıyrılıp, birliğin potasında erimeli, birden birlik olup harekete geçmeliyiz. Türk milletini harekete geçirecek enerji ve dinamikler bizde mevcuttur. Yeter ki, bu hareketimize katılarak bizlere güç verin, omuz verin. Zafere yürüyüş adını verdiğimiz gecede inşallah 31 Mart sabahında yeni bir Türkiye, yeni bir Bafra’ya uyanacağız. Zaferin ışığı ufukta görünmektedir. Allah bu beraberliğimizi ve birlikteliğimizi inşallah zaferle taçlandıracaktır.” şeklinde konuştu.

Zafere yürüyüş gecesinde sahne alan Bafra Mehteran takımı geceye katılanlara coşkulu anlar yaşattı. Gecede ayrıca Bafra Ülkü Ocakları’nın 13 Mart 2014’te yaptığı “Medeniyet Kitapların Burçlarından Yükselir” adlı yarışmanın ödül töreni yapıldı. Bafra Ülkü Ocakları’nın açtığı enstrüman kurslarından yetişen 7 yaşındaki Tuğrulhan Karasu da gecede söylediği türkülerle ilgi odağı oldu.

Gecede okunan şiirlerin ardından Genel Merkez sanatçımız Ferhat Hantal bir konser verdi. Gecenin sonunda günün anısına Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, Ferhat Hantal’a bir hediye taktim etti.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter