Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Hocalı Soykırımı’nı anma programı gerçekleştirdi

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Hocalı Soykırımı’nı anma programı gerçekleştirdi. 24 Şubat 2013 saat 14:00’da Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak Ülkü Ocakları Genel Merkezi Türk Dünyası Birim Başkanı Sayın Saday Alışov, Azerbaycan’ın İstanbul Konsolosu Sayın Ceyhun Mammadov ve Kafkasya Uzmanı Sayın Karim Asghari katıldı.

Konuşmasında Hocalı Soykırımı’na getiren süreci ve Hocalı’da yaşanan olayları anlatan Alışov, “Hocalı’da sivil insanlarımız sadece Türk oldukları için öldürüldü. Bu anlamıyla yaşanan olaylar BM’nin soykırım tanımıyla birebir örtüşmektedir. Ermeniler hiçbir belgeye dayanmayan ve tamamen asılsız iddialarla 1915 yılında kendilerine soykırım yapıldığını dünyaya kabul ettirirken, daha 21 yıl önce tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan, fotoğraf ve videolarla da kayıt altında olan Hocalı Soykırımı’nı maalesef dünya kamuoyu görmezden gelmekte ve her zaman olduğu gibi söz konusu Müslüman Türk olduğunda çifte standart uygulanmaktadır. Böyle bir ortamda, Türkiye acilen Hocalı’da yaşanan olayları soykırım olarak tanımalı ve diğer devletler tarafından tanınmasına da yardımcı olmalıdır” dedi.

Programa, Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Ayyıldız, MHP Sakarya İl Yönetimi adına Sayın Dursun Yelken, Sakarya Üniversitesi öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve basın mensubu katıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter