Sakarya Ülkü Ocakları 9 İlçe 9 Işık Programı

Sakarya Ülkü Ocaklarının düzenlediği 9 İlçe 9 Işık programlarının üçüncüsü Karasu’da Ahlakçılık temasıyla gerçekleştirildi.

Sakarya Ülkü Ocakları  Başkanı Serdar Gül yaptığı konuşmada :”Değerli ülküdaşlarım ve çok kıymetli misafirler hepiniz hoş geldiniz.

Biz Türk milliyetçileri, ülkücü gençler olarak;

Türklüğün şanını yaşatıp, gelecek nesillere aktarmak için taş üzerine işleyen, Millet olmanın sırrını asırlar öncesinden müjdeleyen, BİLGE KAĞAN olarak  buradayız.

Anadolu’yu vatan yapan ÇAĞRI BEYTUĞRUL BEY olarak buradayız.

Söğüt’te görülen çınar rüyasının, cihat ve gazayla beslenen, Türk’ün hükümranlığı  olarak buradayız.

Haçlıların karşısında SULTAN KILIÇARSLAN,  Niğbolu’da YILDIRIM, Mohaç’ta, KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN olarak buradayız.

Köhnemiş Bizansı, atının ayaklarının altına alan, Peygamber övgüsüne layık olmak için yaşayan, SULTAN FATİH’ in mirasçıları olarakburadayız.

Geldikleri gibi giderler iradesi ile, 19 Mayıs sabahı Samsun’daki ayak izinde yürüyen  Zafer zafer Kocatepe’ye tırmanan, Bozkurt duruşlu MUSTAFA KEMAL’ler olarak buradayız.

Öğrenci yurdunda kurşunlanan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran,

Üniversite koridorlarında işkencelerle şehit edilen Dursun Önkuzu,

İdam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu,

3 Mayıs  tabutluklarından, Hindistan’a sürgününe gönderilen, Herşeye rağmen Türk Milleti’ni,  bir günlük adalet, 60 yıllık ibadetten faziletlidir şiarıyla, Hak yoluna, Allah yoluna çağıran BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ olarak buradayız.

Ve başbuğumuz emin olsun ki bizler bu bayrağı düşürmeyeceğiz ve asla lekeletmeyeceğiz. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin. Allah’ a emanet olun. ” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter