Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Başvuruları Başladı

Yolunuz, Bahtınız ve Alnınız Açık Olsun.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi olarak ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2014 itibari ile açıklanan 2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Türk Gençliğine hayırlı olmasını diler, başarı göstererek üniversiteli olmaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Ülkü Ocakları, bu yıl ikinci kez gerçekleştireceği Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu ile hayırda yarışı teşviki amaçlamaktadır. Üniversiteyi mukim oldukları şehirlerin dışında kazanan başta Ülkü Ocaklılar olmak üzere ihtiyaç ve talep sahiplerini de kapsayacak şekilde daha yolun başında iken, genç üniversite adaylarının moral motivasyonlarını yüksek tutmak ve vakıf şuurundan hareketle hayırda yarışı teşvik için ortaya koyulmuş bir projedir.

Bir gelenek haline getirilen proje Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi kurumsal kimliğinde güvence altına alınmıştır. Proje kapsamında Üniversiteyi kazanan genç arkadaşlarımızın kayıt sürecindeki ilk otobüs veya tren gidiş bilet ücretlerinin karşılanması hedeflenmektedir.

Başta Ülküdaşlarımız olmak üzere tüm öğrencilerimize manevi desteğin yanında asgari olarak aile ekonomilerine maddi bir katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca üniversite şehirlerine ulaştıklarında ülkücü konukseverliğiyle iniş peronlarında Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Standlarında karşılanarak, eğitim ve şehir danışmanlığı hizmetleri de sunulacaktır.

Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu başvurularını, 2014 ÖSYS sonuç belgesi ve nüfus kağıdı fotokopisi ile Ülkü Ocakları İl Temsilciliklerine yapabilirsiniz.

* Ruhi Kılıçkıran Bursu kapsamında burs verilecek öğrenci sayısı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı imkanları dahilinde sınırlı sayıda olacaktır.

BURS BAŞVURULARI AŞAĞIDAKİ ESASLARA GÖRE DEĞERLENDİRİLECEKTİR.
1) Burs başvurusunda bulunanlar arasında öncelik sırası Şehit ve Gazi Ailelerine verilecektir.
2) Daha sonra Ülkü Ocakları Ortaöğretim Teşkilatları mensuplarına aittir.
3) Sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı mensuplarınca referans verilen kişilerdir.
4) Daha sonrasında İl proje koordinatörlerinin takdirince belirlenen ihtiyaç sahipleridir.
5) İmkânlar dâhilinde elde ettiği başarı sırasına göre başvuruda bulunan talep sahipleridir.

- Proje ile alakalı her türlü soru, görüş ve önerileriniz için Ülkü Ocakları Genel Merkezi 03122854444 numarasından proje koordinatörlüğüne bağlanabilirsiniz.

Proje Genel Koordinatörü

Sina ÖZÇELİK – Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı

Sekreterya:

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez Yöneticileri

Emre SOYLU
Burak KESKİNKILIÇ
Kasım GÜLER
Ozan POLAT
Abdurrahman BAŞPINAR
Hasan KUMKALE
Mustafa SARIKAYA
Tuğçe ASLAN
Hanım Özge DENİZ

Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Talimatnamesi


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter