Ramazan Ayında Soydaşlarımız İçin 12807 Adet Gıda Kolisi Toplandı

Ülkü Ocakları, kurulduğu günden bugüne kadar soydaşlarımızın uğramış oldukları sosyal ve ekonomik tahribatların tamamını çok yakından takip etmektedir. Bu tahribatların çözümü noktasında her türlü gayreti göstermekte olduğu tüm kamuoyunun malumudur.

Ramazan ayında ‘Soydaşın Adına Bir Koli Bağışla’ sloganıyla başlatılan ‘Ramazan Kolisi Yardımı’ Türkiye genelinde sonuçlanmıştır. Toplamda 12.807 adet yardım kolisi toplanmıştır. Bu yardımlar Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza dağıtılmış olup, ihtiyaç fazlası ve acil ihtiyaç gerektiren bir miktar yardım kolisi de Kilis ve Sakarya gibi Türkmen soydaşlarımızın yoğun bulunduğu illere aktarılmıştır. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’da, bu kampanyamız ile bir an olsun aklımızdan çıkmayan, hikayeleri ile kah gözümüzü yaşartan kah gönlümüzü sızlatan çilekeş soydaşlarımıza olan desteğimizi bir kez daha somut olarak ortaya koymaya çalıştık. Bu kapsamda, çeşitli gıda malzemelerinden oluşan “Ramazan Kolileri” tüm il ve ilçe teşkilatlarımız tarafından kabul edildi ve ülkemizde bulunan soydaşlarımıza yine bizzat Ülkü Ocakları tarafından teslim edilmiştir.

Bu yardımlar, işgalci Çin’in zulmünden dolayı ülkemize iltica eden Uygur Türkleri, PYD-IŞİD terör örgütlerinin ve Esad Rejimi’nin insanlık dışı uygulamalarından dolayı anavatan bildikleri Türkiye’ye sığınan Suriye Türkmenleri ile, bir yanda peşmerge diğer tarafta IŞİD terör örgütünün baskıları sonucunda göç eden Irak Türkmenleri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırıldı.
“Ülkücü Hareket”in gönül coğrafyamız ile olan muhabbet köprüleri güçlendirilip, soydaşlık ve yardımlaşma bilincinin şuuru nesiller boyunca etkisini hissettirmiştir. Baskı ve zulüm altındaki soydaşlarımızla gönül köprüsü kurarak yalnız olmadıklarını, bu zor günlerinde hissettirme gayesi içerisinde olduk. Büyük Türk milletinin milli bilinç ve şuuru ile topyekûn destek verdiği bu kampanya savaş içindeki soydaşlarımıza bir nebze olsun moral vermeye çalıştık.

Bu vesile ile gecesini gündüzüne katan Ülkü Ocakları İl, İlçe ve Belde teşkilatlarına, Milliyetçi Türkiye’nin inşacısı olacak ülküdaşlarıma ve düzenlediğimiz kampanyalara desteğini esirgemeyen ve bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan büyük Türk milletine teşekkürlerimizi sunar, yapılan yardımların kabul olmasını cenab-ı Allahtan niyaz ederiz.

Olcay KILAVUZ – Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı
9 Ağustos 2015


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter