Osmaniye Ülkü Ocaklarından Üniversitelilerle Tanışma Toplantısı

Osmaniye Ülkü Ocakları Üniversite Öğrencileri ile tanışma toplantısı düzenledi. Toplantı İl Başkanı Fatih Eroğlu’nun katılımları ile gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları üniversite öğrencilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu; “Ülkü Ocaklarının 46 yıl boyunca Türk gençliğinin milli ve manevi yönden dinamizminin ortaya koyulması ve Türk Milliyetçiliği fikriyatının üniversitelere hâkim olması, oradan yetişecek gençlerinde ülke yönetiminde söz sahibi olması için çalışmalarını sürdürmektedir. Siler bugün buraya Edirne’den Kars’a, Hatay’dan Sinop’a uzanan cennet vatanın her köşesinden geldiniz. Burada ortak gayemiz sizlerin biran önce ailenize ve ülkenize hizmet edebilme noktasında başarılı bir şekilde eğitim hayatınızı tamamlayabilmeniz ve hem davanıza hem ülkemize hizmet etmenizdir. 4 Ocak 1968 tarihinde hemşerimiz olan bir iftar sofrasında alçakça şehit edilen Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizden 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi koridorlarında bölücü şerefsizler tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize ve 2 şehidimiz arasındaki gerektiğinde idam sehpalarına korkusuzca yürüyen, gerektiğinde arkadaşına sıkılan kurşunun önüne atlayıp şahadet şerbeti içen 5000 şehidimizin acısı yüreklerimizi dağlamaktadır. Bizler hiçbir zaman ölümden korkmuyoruz. Kimse bizim vatan sevgimizi sınamaya kalkışmasın. Bizler bu davayı tabutluklarda, C-5’lerde, Mamak zindanlarında ve bir Eylül hazanında sevdik. Dün ağabeyimizin uğruna can verdiği Milliyetçi Türkiye’yi inşa etme noktasında gündüz yorulmadan gece uyumadan son nefesimize kadar çalışacağız”dedi.

Bilge Liderimizin adını verdiği Korkutata üniversitemize hepiniz tekrar hoşgeldiniz diyerek sözlerini tamamlayan Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu, daha sonra öğrencilerle tek tek sohbet etti.

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter